101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wszczęto dochodzenie w sprawie basenów na Rawszczyźnie

Data publikacji: 24.08.2017 14:43
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Ostrowiec Świętokrzyski, basen, Rawszczyzna
Fot. Kalina Łabuz / Radio Kielce

Prokuratura Rejonowa w Sandomierzu wszczęła dochodzenie w sprawie ewentualnych nieprawidłowości przy budowie odkrytych basenów na Rawszyczyźnie. Jak informuje Jolanta Religa, szefowa sandomierskiej prokuratury, postępowanie ma wyjaśnić czy roboty budowlane były wykonywane wbrew prawu.

– W tej sprawie będą przesłuchiwani pracownicy urzędu, którzy mogą mieć wiedzę na ten temat – powiedziała prokurator. Jolanta Religa dodaje, że postępowanie prowadzone jest w sprawie, a nie przeciwko komuś, co oznacza że nikt nie ma postawionych zarzutów.

Przypomnijmy, 19 lipca Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wstrzymał inwestycję, ponieważ była samowolą budowlaną. Inwestor, czyli urząd miasta, nie miał m.in. pozwolenia na budowę, ani jej zgłoszenia.

Zawiadomienie dotyczące ewentualnych nieprawidłowości dzień później wpłynęło do Prokuratury Rejonowej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Śledczy wystąpili jednak z wnioskiem o wyłączenie ich z prowadzenia tego postępowania. Chodziło o zachowanie obiektywizmu w trakcie śledztwa. Ostatecznie sprawą zajmie się Prokuratura Rejonowa w Sandomierzu.

 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution