101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

W Tokarni poświęcono zwierzęta

Data publikacji: 27.08.2017 10:32
Autor: Marcin Przemirski / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

27.08.2017 Tokarnia. „Niedziela ze świętym Franciszkiem” w Parku Etnograficznym. Alpaki.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce / „Niedziela ze świętym Franciszkiem” w Tokarni.

W Parku Etnograficznym w Tokarni zorganizowano "Niedzielę ze Świętym Franciszkiem", czyli piknik dla zwierząt i ich miłośników. W skansenie można było podziwiać wiele gatunków stworzeń zarówno domowych jak i egzotycznych. Imprezę rozpoczęła plenerowa polowa Msza Święta przed zabytkowym kościołem z Rogowa, podczas której czworonożni przyjaciele zostali poświęceni.

Piknik był okazją do podziwiania zwierząt, do ich prezentacji, ale i do nauki.

- Zwierzę to nie zabawka, a każdy kto przyjmie na siebie obowiązek opieki, powinien się z niego wywiązać - powiedział Bartłomiej Gorzkowski, kierownik lubelskiego Egzotarium.

Placówka opiekuje się egzotycznymi zwierzętami porzuconymi przez swoich właścicieli, którzy nie potrafili poradzić sobie z wymagającą hodowlą. Do Egzotarium trafiają zwierzęta w bardzo złym stanie, tam są leczone i oddawane pod opiekę, ale wyłącznie tym, którzy umieją z trudnymi do hodowli zwierzętami sobie radzić.

Problem nieodpowiedzialności dotyczy nie tylko zwierząt egzotycznych. Jak powiedziała Agata Semik, przewodnicząca Zarządu Związku Kynologicznego oddział w Kielcach, istnieje ogromny problem z ludźmi, którym wydaje się, że umieją opiekować się zwierzęciem i chcą się z nim związać na całe życie. Los zwierząt zależy od ludzi i to oni są odpowiedzialni za ich los.

Jedną z atrakcji pikniku były pokazy zwierząt, które mieszkają w skansenie oraz pokaz przeszukania samochodu przez psa tropiącego.

Imprezie towarzyszył kiermasz sztuki ludowej i świętokrzyskich smaków.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution