101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Ostatnie konkursy na świadczenia medyczne

Data publikacji: 28.08.2017 14:48
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
23.06.2017 Kielce NFZ. Siedziba przy ulicy Jana Pawła II.

23.06.2017 Kielce NFZ. Siedziba przy ulicy Jana Pawła II.
Fot. Jarosław Kubalski - Radio Kielce / Siedziba NFZ w Kielcach

Świętokrzyski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia ogłosił ostatnie już konkursy na świadczenia medyczne dla placówek, które nie dostały się do tzw. sieci szpitali oraz na te świadczenia, których w regionie brakuje. Jak informuje Małgorzata Kiebzak, dyrektor instytucji, NFZ dokupi siedem zakresów świadczeń.

- To alergologia, chirurgia naczyniowa, kardiologia, chirurgia szczękowo-twarzowa oraz ortopedia i traumatologia narządu ruchu. Jeżeli chodzi o świadczenia z zakresu alergologii, to dotychczas wykonywał je szpital w Czerwonej Górze i mamy nadzieję, że wystartuje w konkursie. Chęć przystąpienia do konkursu wyraził też Szpital Powiatowy w Chmielniku, dlatego planujemy kupić te świadczenia w obydwu lecznicach - mówi Małgorzata Kiebzak.

NFZ ogłosiło także konkurs na świadczenia medyczne w zakresie chirurgii naczyniowej. Dotychczas w swojej ofercie posiadał je Szpital Specjalistyczny w Końskich. Lecznica zakwalifikowała się do sieci szpitali, ale bez wspomnianego oddziału, dlatego fundusz ogłosił  konkurs dla tej lecznicy właśnie w tym zakresie.

- Z kolei w konkursie na świadczenie usług kardiologicznych startować mogą szpitale z trzech powiatów: buskiego, kazimierskiego oraz pińczowskiego. Ten region nie był zabezpieczony w udzielanie świadczeń kardiologicznych, stąd ogłosiliśmy tam postępowanie konkursowe - wyjaśnia Małgorzata Kiebzak. 

Placówki, które chcą wystartować w konkursie na złożenie dokumentów do świętokrzyskiego NFZ mają czas do 8 września. Rozstrzygnięcie postępowań przewidziano na 29 września.

 

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution