101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Poseł Krupka: wykonawca S7 wezwany przez ministra

Data publikacji: 29.08.2017 10:03
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Poseł Anna Krupka

Poseł Anna Krupka
Fot. Karol Żak - Radio Kielce / Poseł Anna Krupka

- Będą kary dla wykonawcy budowy drogi ekspresowej S7 między Chęcinami a Jędrzejowem - powiedziała na naszej antenie posłanka PiS Anna Krupka. Jak podkreśliła, odcinek tej trasy miał być oddany do użytku w październiku, ale już wiadomo, że tak nie będzie.

- Konieczne jest przyspieszenie prac, bo ich stan oceniono na 50% realizacji inwestycji. Mam wrażenie, że stosunek wykonawcy jest lekceważący. Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk wezwał już do Warszawy generalnego wykonawcę tej grupy, która zajmuje się budową tego odcinka – podkreśliła.

Poseł Krupka zaznaczyła, że, aby nie dochodziło do podobnych sytuacji w przyszłości, konieczne są systemowe rozwiązania.

- Osoby, które blokują nowe inwestycje drogowe, godzą w bezpieczeństwo mieszkańców regionu świętokrzyskiego. Niestety, są czynniki niezależne od nas, bo nie jesteśmy w stanie przewidzieć choćby dobrej woli wykonawcy tych umów - powiedziała.

Jak już informowaliśmy, odcinkiem od Jędrzejowa do granicy województwa świętokrzyskiego z Małopolską będzie można przejechać najprawdopodobniej jeszcze w tym roku. Prace mają być zakończone we wrześniu.

Możliwie szybko powinna się też zakończyć inwestycja na fragmencie drogi S7 od Skarżyska do granicy województwa. Z kolei finał prac nad obwodnicą Radomia planowany jest w 2018 roku.

Anna Krupka poinformowała także, że minister Adamczyk ogłosił przetarg na budowę drogi S7 od Krakowa do granicy Małopolski z województwem świętokrzyskim na wrzesień, październik tego roku.

- Miejmy nadzieję, że zakończy się on jak najszybciej i wyłoniony zostanie skuteczny i terminowy wykonawca, ponieważ chodzi o newralgiczne połączenie Kielc nie tylko z Warszawą, ale i stolicą Małopolski. Oczywiście włączony zostanie jeden odcinek z Krakowem, tzw. Poradowa, gdzie uchylono decyzję środowiskową, natomiast na całej reszcie tej trasy od Krakowa do granicy świętokrzyskiego ta decyzja środowiskowa obowiązuje - dodała posłanka.

Prace na tym odcinku powinny rozpocząć się w połowie lub pod koniec przyszłego roku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution