101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Ostatni akcent Tarasów Sztuki

Data publikacji: 31.08.2017 14:44
Autor: Magdalena Smożewska-Wójcikiewicz / Kategoria: Kultura
Komentarze
02.07.2017 Kielce. Tarasy sztuki  Warszawskie Tango Elektryczne.

02.07.2017 Kielce. "Tarasy sztuki - Warszawskie Tango Elektryczne".
Fot. Marzena Mąkosa - Radio Kielce / Tarasy Sztuki w KCK

Koncertem na koniec wakacji pożegnają się dziś z kielczanami „Tarasy Sztuki” - letni cykl imprez na scenie plenerowej Kieleckiego Centrum Kultury. Wieczorem wystąpi Strauss Ensemble, który zaprezentuje najpiękniejsze arie i duety muzyki operowej i operetkowej. Na scenie wystąpią Ewelina Szybilska - sopran i Łukasz Gaj - tenor oraz Artur Jaroń, który koncert poprowadzi i będzie akompaniował śpiewakom.

Ewelina Szybilska jest absolwentką Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach i dwukrotną stypendystką Ministra Kultury. Współpracuje z Operą Nova w Bydgoszczy oraz Gliwickim Teatrem Muzycznym. Występowała na licznych festiwalach zarówno z repertuarem operowym jak i oratoryjnym. Laureatka wielu polskich i zagranicznych konkursów muzycznych.

Łukasz Gaj to absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, a od 2008 roku solista Opery Wrocławskiej, współpracujący również z Teatrem Wielkim w Poznaniu. To laureat nagrody specjalnej na Międzynarodowym Konkursie Śpiewaczym im. Imricha Godina w Vrable (Słowacja), trzeciej nagrody na Międzyuczelnianym Konkursie „W kręgu słowiańskiej muzyki wokalnej” w Katowicach oraz finalista konkursu Polskiej Pieśni Artystycznej w Warszawie.

Artur Jaroń jest dyrektorem Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach. Występował z większością polskich orkiestr, na czele z Sinfonią Varsovią, Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia Amadeus, Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia i Telewizji w Krakowie. Współpracował z gronem wybitnych polskich dyrygentów, m.in. z Jerzym Maksymiukiem, Jerzym Salwarowskim, Markiem Pijarowskim, Agnieszką Duczmal. Stale współpracuje z orkiestrą Wirtuozi Lwowa. Ma w swym dorobku pięć płyt CD z muzyką solową i kameralną. 

Jest dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego imienia Krystyny Jamroz w Busku Zdroju oraz prowadzi autorską imprezę cykliczną Salon Muzyki Kameralnej w Kielcach. Za działalność artystyczną i organizatorską otrzymał szereg prestiżowych nagród, m.in. nagrodę Wojewody Kieleckiego, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Nagrodę Miasta Kielc, statuetkę Lidera Regionu w dziedzinie kultury, Złotego Emeryka. Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi.

Początek koncertu „Najpiękniejsze arie i duety muzyki operowej i operetkowej” na scenie plenerowej Kieleckiego Centrum Kultury o godz. 20.00.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution