101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kultura ormiańska będzie inspirować uczniów "plastyka"

Data publikacji: 05.09.2017 11:12
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
04.09.2017 Kielce. Rozpoczęcie roku w kieleckim plastyku. Ambasador Armenii Edgar Ghazaryan

04.09.2017 Kielce. Rozpoczęcie roku w kieleckim plastyku. Ambasador Armenii Edgar Ghazaryan
Fot. Andrzej Rembosz / 04.09.2017 Kielce. Rozpoczęcie roku w kieleckim plastyku. Ambasador Armenii Edgar Ghazaryan

W tym roku uczniowie kieleckiego "plastyka" będą inspirować się kulturą i sztuką Armenii. Dyrektor szkoły Maria Kowalczyk, zaznaczała, że wybór nie był przypadkowy. Wpłynęły na to między innymi, wizyty ambasadora Armenii w szkole, a także fakt, że jest to kultura bardzo zbliżona do polskiej. W ubiegłych latach motywem przewodnim była kultura śródziemnomorska, żydowska czy skandynawska.

Podczas inauguracji był obecny Ambasador Armenii Edgar Ghazaryan, który podkreślał, że to ogromny zaszczyt, iż cały rok szkolny zostanie poświęcony kulturze armeńskiej. Ma nadzieje, że będzie to ciekawe doświadczenie dla uczniów kieleckiej szkoły .

W trakcie roku szkolnego planowane są różnego rodzaju, zajęcia, wykłady i prelekcje, które pomogą uczniom w poznaniu kultury ormiańskiej. Uczniowie będą także tworzyć prace inspirowane tą sztuką. Wernisaż prac dyplomowych odbędzie się w kwietniu w galerii „Winda”.

Dyrektor szkoły   Maria Kowalczyk, poinformowała również że w tym roku w szkole i internacie odnowione zostaną elewacje, wymienione zostaną okna oraz instalacja grzewcza. Prace kosztować będą 8 milionów złotych .

Z kolei nauczyciele plastyka będą mogli doskonalić swoje umiejętności w Hiszpanii prowadząc jednocześnie zajęcia z tkaniny dla słuchaczy szkoły artystycznej w Granadzie.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution