101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Mesko będzie współpracować ze Szwedami. Na horyzoncie też Amerykanie

Data publikacji: 05.09.2017 16:48 / Data aktualizacji: 06.09.2017 07:50
Autor: Bartłomiej Zapała , Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Podpisanie umowy pomiędzy Mesko a BAE Systems na produkcje amunicji 40mm i 57 mm. Na zdjęciu: Mariusz Kolankowski, prezes Mesko, Gerard Homa, członek zarządu Mesko, Ulf Einefors, dyrektor ds. marketingu BAE Systems
Kielce / Fot. Włodzimierz Batóg / Radio Kielce

Spółka Mesko będzie współpracować z firmą Bae Systems. Do podpisania umowy doszło w trakcie 25. Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego.

Prezes Mesko Mariusz Kolankowski przypomina, że firmy współpracowały już w przeszłości. Teraz współpraca ma polegać na wymianie technologii. Zdaniem prezesa, będzie to miało ogromne znaczenie dla polskiej armii.

– Ta umowa skróci czas oczekiwania polskiej Marynarki Wojennej na amunicję – powiedział Radiu Kielce Mariusz Kolankowski tuż po podpisaniu umowy ze Szwedami.

Mesko prezentuje na tegorocznym Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego przede wszystkim swój flagowym produkt, czyli rakietę Piorun, za którą w ubiegłym roku otrzymała Nagrodę Prezydenta RP. – Pokazaliśmy również amunicję małoformatową, wolframową. Skuteczność tej amunicji daje nam ogromną przewagę w skali europejskiej, a może nawet światowej – zaznaczył Mariusz Kolankowski.

Skarżyskie przedsiębiorstwo może stać się w najbliższych latach beneficjentem umowy offsetowej związanej z dostarczaniem do Polski amerykańskich rakiet Patriot. John Baird, wiceprezes firmy Raytheon, która jest odpowiedzialna za kontrakt rakietowy zapowiedział wczoraj w Kielcach utworzenie do 2020 roku 2 tysięcy nowych miejsc pracy, część z nich w Skarżysku. Dopytywany o to przez Radio Kielce Mariusz Kolankowski stwierdził, ze jest zbyt wcześnie, by mówić o szczegółach tego przedsięwzięcia.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution