101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Pomysł powstał podczas posiłku... Nowy gadżet promujący Kielce

Data publikacji: 06.09.2017 07:05
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Instytut Dizajnu. Zestaw naczyń ceramicznych inspirowanych bryłą dworca PKS
Kielce / Fot. Katarzyna Prędotka / Radio Kielce

Ceramiczne dzieło „IDO” - nawiązujące nazwą do Instytutu Dizajnu, a wyglądem przypominające kielecki dworzec PKS ma być gadżetem promującym miasto. Na pomysł stworzenia talerza oraz miseczki wpadł dyrektor Instytutu Dizajnu - Krzysztof Kucharczyk.

Pomysł był spontaniczny. - Wymyślony został w trakcie posiłku - powiedział dyrektor Kucharczyk. Z tą nietypowa ideą, skierował się do Marty Dachowskiej - ceramik Instytutu.Prace nad poszczególnymi elementami zestawu trwały trzy miesiące.

Krzysztof Kucharczyk poinformował, że Instytut chce, aby ceramiczne dzieło zostało wdrożone do stałej sprzedaży, a także zostało wykorzystane jako element promocji miasta. Planowane jest, aby na początku zostało stworzonych około 500 sztuk tego gadżetu -  dodaje.

Zestaw po złączeniu czyli odwróceniu miseczki do góry nogami, przypomina kopułę kieleckiego dworca. Talerz znajdujący się w zestawie imituje platformę z peronami, gdzie wjeżdżają autobusy.

Oprócz specjalnie przygotowanego zestawu obiadowego, stworzono również prototyp pudełka, w którym mógłby się znaleźć. Na razie jest ono szare, w jego środku widać dworzec z lotu ptaka w odcieniach miętowej zieleni. W przyszłości planowane jest dołączanie do środka różnego rodzaju wkładek, m.in. z przepisem na popularną w Kielcach zalewajkę czy też wydania opakowania w formie rozkładanej gry, a także personalizacja zarówno opakowania jak i samego zestawu.

Premiera kompletu inspirowanego kieleckim Dworcem PKS, będzie miała miejsce podczas zbliżającego się wydarzenia „Pożegnanie Dworca PKS”.

 Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution