101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Świetlana przyszłość MESKO

Data publikacji: 06.09.2017 15:14
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

06.09.2017 Panel dyskusyjny: Innowacje i przyszłość polskiego sektora zbrojeniowego. Adam Lesiński - członek zarządu PGZ, Andrzej Bętkowski - wicewojewoda świetokrzyski, Lucjusz Nadbereżny - prezydent Stalowej Woli i Krzysztof Wilewski - Polska Zbrojna
Kielce. 06.09.2017 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Trwa 25. jubileuszowy Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Na terenie Targów Kielce prezentuje się ponad 600 wystawców z całego świata. Dziś dyskutowano, między innymi o innowacjach i przyszłości polskiego sektora zbrojeniowego.

Jeden z paneli dotyczył wpływu zakładów zbrojeniowych na rozwój regionu. Jak podkreślił wicewojewoda świętokrzyskim Andrzej Bętkowski skarżyskie MESKO, jest największym zakładem zbrojeniowym naszego województwa, który może funkcjonować bez zaplecza naukowego. Takie zapewnia między innymi współpraca z Politechniką Świętokrzyską i UJK. Jednocześnie rozwijający się przemysł wpływa na rozwój miasta.

- Zakłady MESKO, są kluczowe dla Polskiej Grupy Zbrojeniowej - twierdzi Maciej Lew Mirski, wiceprezes PGZ.

06.09.2017 Kielce. MSPO. Innowacje i przyszłość polskiego sektora zbrojeniowegoKielce. 06.09.2017 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Ponadto, w ramach planu modernizacji technicznej armii planowane jest zwiększenie zamówień i ciągły rozwój potencjału produkcyjnego nie tylko skarżyskiego zakładu, ale także firm wchodzących w skład PGZ.

- Będzie to skutkowało między innymi nowymi inwestycjami oraz wzrostem zatrudnienia - dodaje.

Podczas targów skarżyskie przedsiębiorstwo podpisało między innymi umowę ze szwedzką firmą Bae Systems. Jej głównym beneficjentem może zostać polska marynarka wojenna, która dzięki współpracy będzie szybciej zaopatrywana w amunicję.

Targi MSPO zakończą się w niedzielę. W tym roku, z okazji 25-lecia imprezy, a także samych Targów Kielce przygotowano dla widzów dwa dni pokazów otwartych. W sobotę i w niedzielę, wstęp na Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego będzie bezpłatny i otwarty także dla osób poniżej 18 lat.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution