101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Drogowcy zareagowali na apel mieszkańców. Będą przystanki przy S7

Data publikacji: 07.09.2017 12:04
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
25.08.2017 Mierzawa. Budowa trasy S7.

25.08.2017 Mierzawa. Budowa trasy S7.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce / 25.08.2017 Mierzawa. Budowa trasy S7.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wyraziła zgodę na wyznaczenie przystanków autobusowych na drogach serwisowych wzdłuż budowanej trasy ekspresowej nr 7 w powiecie jędrzejowskim.

O takie rozwiązanie apelowali mieszkańcy i samorządowcy. Po wybudowaniu nowej "siódemki" - do części miejscowości nie będzie bezpośredniego zjazdu. Mieszkańcy mogą korzystać z tzw. dróg serwisowych biegnących wzdłuż ekspresówki. Problem pojawił, się gdy okazało się że nie wyznaczono na nich miejsc na przystanki na których mogą zatrzymywać się busy czy szkolne autobusy. 

Jak informuje Małgorzata Pawelec - rzecznik prasowy kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad po konsultacjach z samorządowcami wyznaczono 5 lokalizacji przystanków w miejscowościach: Łączyn, Potok, Folga Pierwsza, Mierzawa i Klemencice. Ponadto trwają uzgodnienia dotyczące przystanków w miejscowościach Ludwinów i Potok Wielki. Jak dodaje na drogach serwisowych  już oznaczono miejsca przy których mogą zatrzymywać się busy i autobusy.

Kazimierz Michalski naczelnik wydziału komunikacji, transportu i dróg publicznych Starostwa Powiatowego w Jędrzejowie przypomina że kwestia transportu zbiorowego została pominięta na wstępnym etapie projektowania trasy S7. Dlatego zaraz po wybudowaniu dróg dojazdowych starostwo zaproponowało GDDKiA 8 miejsc przystankowych na drogach serwisowych.

Na przystanek bardzo liczą mieszkańcy wsi Potok Mały. Jak mówi sołtys Małgorzata Jaworska wieś zawsze miała przystanek i dlatego mieszkańcy nie wyobrażają sobie aby było inaczej. Wiele osób korzysta z komunikacji publicznej.

Na pozytywne rozpatrzenie sprawy liczy także Marcin Piszczek burmistrz Jędrzejowa. Jak mówi na terenie gminy już zostały przywrócone przystanki Łączyn i Diament. Na razie gmina nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia, ze przystanek w Potoku zostanie przywrócony, ale takie były zapewnienia i deklaracje.

Jak zapewnia Małgorzata Pawelec, przystanki w miejscowościach Ludwinów i Potok Wielki w najbliższych dniach powinny zostać zatwierdzone.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution