101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

W szkołach dla Niepodległej. 100 wydarzeń na stulecie

Data publikacji: 07.09.2017 19:43
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Pomnik Niepodległości
Fot. UM Kielce

Świętokrzyskie kuratorium oświaty będzie promować najciekawsze wydarzenia patriotyczne organizowane przez szkoły. Minister edukacji Anna Zalewska ogłosiła rok 2017 „Rokiem dla Niepodległej”.

Świętokrzyski wicekurator oświaty Tomasz Pleban zapowiada, że w naszym regionie szkoły na pewno aktywnie zaangażują się w uroczystości związane ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości. 

- Z naszej strony oczywiście będzie wsparcie dla wszystkich chętnych, którzy planują stosowne uroczystości i wydarzenia. Na naszej stronie są już odpowiednie zakładki, gdzie pojawiają się informacje na ten temat. Trwają rozmowy z wojewodą na temat organizacji konkursu na najciekawsze uroczystości związane z odzyskaniem niepodległości – mówi Tomasz Pleban.

Z kolei kuratorium planuje zorganizować konkurs na najciekawszy scenariusz zajęć poświęconych tej niezwykle ważnej rocznicy. Szkoły będą mogły liczyć również na wsparcie Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dyrektor tej placówki Jacek Wołowiec zapowiada, że chętni nauczyciele będą mogli skorzystać ze szkoleń, podczas których poznają ciekawe pomysły na organizację uroczystości patriotycznych.    - Nauczyciele zdobytą wiedzę mogliby wykorzystać do integrowania społeczności lokalnej. Marzy nam się by w całym województwie zorganizować sto różnych wydarzeń na stulecie odzyskania niepodległości – tłumaczy dyrektor ŚCDN.

Jak podkreśla Jacek Wołowiec, świętując odzyskanie niepodległości, szkoły nie powinny skupiać się na apelach i akademiach szkolnych, ale sięgać po nowatorskie rozwiązania, które oprócz dzieci zaangażują również rodziców. Przykładem mogą być spotkania z historykami, odwiedzanie miejsc pamięci czy nawet turnieje sportowe.

Szkolenia nauczycieli rozpoczną się w październiku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution