101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

To nie koniec walki o PAKS

Data publikacji: 08.09.2017 14:31
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze

Protest pracowników PAKS przed Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim w Kielcach
Kielce. 08.09.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Kilkadziesiąt osób, pracowników i pacjentów Polsko - Amerykańskich Klinik Serca w Starachowicach po raz kolejny pikietowało przed Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim. Kliniki nie zakwalifikowały się do sieci szpitali, a to oznacza, że od 1 października przestaną być finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Z tą decyzją nie zgadzają się pracownicy oraz pacjenci szpitala. Józef Jaromin pacjentem klinik jest od 10 lat.

- Mam wstawiony rozrusznik i pięć stentów. Jeżeli klinika zostanie zamknięta, gdzie będę się leczył, gdzie będzie się leczyło te cztery tysiące pacjentów, które rocznie są pod opieką kliniki? W placówce pacjent ma zapewnioną kompleksową pomoc, a po wyjściu ze szpitala od razu jest obejmowany opieką w przyszpitalnej przychodni - dodaje Józef Jaromin.

Jak mówi Zenona Sadowska, pielęgniarka, zarówno personel szpitala, jak i pacjenci są rozżaleni i uważają, że zamknięcie klinik będzie decyzją bardzo krzywdzącą dla mieszkańców województwa świętokrzyskiego.

- Nie chcemy likwidacji naszego szpitala. Chcemy w dalszym ciągu pomagać ludziom. Mamy poczucie niesprawiedliwości – mówili.

Pracownicy PAKS zostawili dziś w urzędzie zaproszenie na spotkanie z pacjentami klinik, które odbędzie się we wtorek o godzinie 17 w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Starachowicach. Zapowiedzieli, że jeżeli wojewoda nie pojawi się na tym spotkaniu, protesty przybiorą na sile.

Wojewoda świętokrzyski nie była dziś obecna w urzędzie, ponieważ w sprawach służbowych pojechała do Warszawy. Podczas poprzedniej pikiety zadeklarowała jednak, że spotka się z dyrektor świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia i przeanalizują potrzebę istnienia PAKS w Starachowicach.

Dotychczas nie doszło jednak do takiego spotkania, ponieważ Małgorzata Kiebzak przebywa na urlopie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions