101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

W regionie w końcu powstanie Centrum Urazowe

Data publikacji: 08.09.2017 14:34
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze

14.03.2016 Kielce. Wojewódzki Szpital Zespolony
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

We wrześniu w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach podpisana zostanie umowa na dofinansowanie projektu dotyczącego utworzenia Centrum Urazowego dla osób dorosłych. W ramach inwestycji do szpitalnego oddziału ratunkowego dobudowany zostanie budynek, w którym będzie działało centrum. Na jego potrzeby zmodernizowane zostaną także, wydzielone z SOR-u, pomieszczenia.

Jak informuje Anna Mazur Kałuża, rzecznik szpitala na Czarnowie nowy, liczący około 500 metrów kwadratowych obiekt zostanie połączony z istniejącym pawilonem oddziału ratunkowego.

- Centrum urazowe, to miejsce w którym pomoc mogą otrzymać ofiary wypadków komunikacyjnych, czy katastrof. W jednym miejscu mają zapewnioną kompleksową diagnostykę i późniejsze leczenie - dodała.

Centrum Urazowe dla osób dorosłych ma powstać do końca 2018 roku. Koszt inwestycji, to 12 milionów złotych. Natomiast dofinansowanie z Unii Europejskiej ma być na poziomie 85%.

 - Na potrzeby centrum zakupiony zostanie m.in. rezonans magnetyczny, tomograf komputerowy, kardiomonitory oraz respirator. W ramach centrum ma działać pracownia endoskopii diagnostycznej i zabiegowej. Ministerstwo Zdrowia dało zielone światło także na budowę przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach centrum urazowego dla dzieci - mówi Anna Mazur - Kałuża.

Do pawilonu pediatrycznego dobudowany zostanie nowy obiekt oraz zmodernizowana zostanie części pomieszczeń w izbie przyjęć. Plany obejmują również wybudowanie podjazdu z zadaszeniem dla karetek oraz połączenie łącznikiem pediatrii z kardiochirurgią.

Szacowana wartość tej inwestycji, to 9 milionów złotych. Zakłada się, że projekt także otrzyma 85% dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Województwo świętokrzyskie, jako jedno z niewielu regionów w kraju nie posiada centrum urazowego.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions