101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Piotr Machalica oddał hołd Wojciechowi Młynarskiemu w KCK

Data publikacji: 10.09.2017 07:36
Autor: Magdalena Smożewska-Wójcikiewicz / Kategoria: Kultura
Komentarze

Kieleckie Centrum Kultury
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Podwójnymi bisami zakończył się recital "Mój ulubiony Młynarski" zaprezentowany wczoraj wieczorem w Kieleckim Centrum Kultury przez znanego aktora teatralnego i filmowego - Piotra Machalicę.

- To będzie opowieść o Wojciechu Młynarskim wyśpiewana i opowiedziana przez znakomitego aktora - mówił przed koncertem Robert Wieczorek z Impresariatu KCK.

Recital "Mój ulubiony Młynarski" to swoisty hołd składany Mistrzowi przez Piotra Machalicę, który Jego piosenki śpiewa od zawsze. Tym razem jednak powstał koncert Machalicy przeplatany osobistą opowieścią, składający się wyłącznie z utworów, które wyszły spod pióra Wojciecha Młynarskiego - piosenki zarówno autorskie, jak i znakomite przekłady, które stały się ważną częścią polskiej kultury.

- Przygotowanie recitalu trwało kilka lat - tłumaczył Piotr Machalica.

"Mój Ulubiony Młynarski" to był koncert na głos, dwie gitary, trąbkę, instrumenty perkusyjne, a nawet mały akordeon. W programie recitalu znalazły się "Jeszcze w zielone gramy", "Tango desperado", "Nie ma jak u mamy", "Bynajmniej", "Moje ulubione drzewo", "Najpiękniejszy list miłosny", "Idź swoją drogą", "Blue Tango" czy "Smutne miasteczko".

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions