101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Finisaż w Instytucie Diazjnu

Data publikacji: 10.09.2017 20:18
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Kultura
Komentarze

Finisaż wystawy Skup - Hurt - Detal
Kielce. 10.09.2017 / Fot. Katarzyna Prędotka / Radio Kielce

Finisaż wystawy „Skup – Hurt – Detal” odbył się w Instytucie Dizajnu. Ekspozycja dotyczyła funkcjonowania branży projektowej, przykładem była marka „Pan tu nie stał”, którą tworzą Justyna Burzyńska i Maciej Lebiedowicz.

W przestrzeni Instytutu Dizajnu, odbyło się również otwarcie wystawy kolektywu Distort Visual. Twórcy projektu pochodzą z Łodzi i tam współpracują z Muzeum Książki Artystycznej. W swojej działalności zajmują się projektowaniem, grafiką, a także dawnymi metodami druku.

W trakcie finisażu byli również obecni założyciele łódzkiej marki, którzy oprowadzali po wystawie. Justyna Burzyńska, zaznaczała, że propozycja jaką dostali od kieleckiego instytutu, była dla nich ogromnym wyróżnieniem.

- W tym roku miała również miejsce 10 rocznica powstania marki, więc był to świetny czas na podsumowanie dotychczasowej pracy – dodaje.

Wystawa przyciągnęła wielu miłośników sztuki. Uczestnicy finiszu, byli zadowoleni z możliwości poznania bliżej marki z Łodzi – ich projektów, idei a także tego co charakteryzuje „Pan tu nie stał”.

 „Pan tu nie stał” ma już w planach kolejne cele, oprócz nawiązywania współpracy ze znanymi twórcami, zajmującymi się, między innymi grafiką, wkrótce pojawi się zupełnie nowy produkt. Będzie on elementem odzieży i zostanie stworzony przy współpracy ze znanym twórcą komiksów. Kim będzie artysta? Justyna Burzyńska i Maciej Lebiedowicz nie chcą na razie zdradzać.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions