101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Punkty Widzenia: Czy Polacy powinni otrzymać reparacje od Niemiec?

Data publikacji: 11.09.2017 11:02
Autor: Bartłomiej Zapała / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Punkty Widzenia. Czy Polska powinna starać się o reparacje wojenne Poseł PiS Dominik Tarczyński red. Bartłomiej Zapała

Punkty Widzenia. Czy Polska powinna starać się o reparacje wojenne? Poseł PiS Dominik Tarczyński, red. Bartłomiej Zapała
Fot. Marcin Różyc / Radio Kielce

Polsce przysługują reparacje wojenne od Niemiec, a twierdzenia o ich wygaśnięciu są nieuzasadnione - wynika z ekspertyzy Biura Analiz Sejmowych, przygotowanej po wniosku posła Arkadiusza Mularczyka. W opinii przypomniano też, że Polska w czasie II wojny światowej poniosła największe straty osobowe i materialne w Europie, biorąc pod uwagę proporcje ludności i majątku narodowego.

Według ekspertów BAS, prawo międzynarodowe, a także powojenna praktyka w sprawie reparacji przemawiają za dochodzeniem przez Polskę odszkodowań od Niemiec za zniszczenia wojenne. Autorzy ekspertyzy przypominają, że zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości nie ulegają przedawnieniu, podobnie jak odszkodowania za te zbrodnie. Czy zatem polski rząd powinien domagać się od Niemiec wypłaty reparacji?

Poseł PiS Dominik TarczyńskiFot. Marcin Różyc / Radio Kielce

Dyskutowaliśmy o tym w Punktach Widzenia. Gośćmi Bartłomieja Zapały byli poseł Dominik Tarczyński z PiS i Paweł Zalewski z PO.

Punkty Widzenia. Czy Polska powinna starać się o reparacje wojenne? Paweł Zalewski, POFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Posłuchaj audycji

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution