101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Matura bez tajemnic na Politechnice Świętokrzyskiej

Data publikacji: 12.09.2017 13:26
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Kielce. Salon Maturzystów na Politechnice Świętokrzyskiej
Kielce. 12.09.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Uczniowie liceów i techników z całego województwa przyjechali dziś do Kielc. Na Politechnice Świętokrzyskiej odbywa się dziesiąty już Salon Maturzystów organizowany przez kielecką uczelnię oraz Fundację Edukacyjną „Perspektywy”.

Młodzi ludzie mogli spotkać się z ekspertami z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi, zapytać ich o matury, zobaczyć zadania, z jakimi będą musieli się mierzyć podczas egzaminu dojrzałości. A także porozmawiać z przedstawicielami wielu polskich uczelni, którzy również do Kielc przyjechali.

Maturzyści są przekonani, że udział w salonie ułatwi im dobre przygotowanie się do matury. - Na pewno się przyda, bo widzimy jakie są zadania, jak je rozwiązywać. To rozszerzenie tego, co poznajemy na lekcjach. Poza tym dużo różnych uczelni się reklamuje i jeśli ktoś jeszcze nie wie, gdzie studiować to na pewno znajdzie interesujący go kierunek – mówią maturzyści.

Oprócz oferty uczelni kieleckich można było poznać również propozycję szkół wyższych z innych miast, między innymi Warszawy, Krakowa czy Lublina. Monika Bukowska, z biura promocji Politechniki Warszawskiej nie ukrywała, że wielu młodych ludzi z naszego regionu jest zainteresowanych studiowaniem w stolicy i zadają wiele pytań. - Interesują ich progi punktowe, jak są punkty na danym kierunku przeliczane. Pytają o to jak się studiuje na konkretnych kierunkach oraz o to, co można jeszcze na studiach robić oprócz nauki – informuje przedstawicielka Politechniki Warszawskiej.

Maturzyści byli zainteresowani również ofertą kół naukowych, a także klubami studenckimi.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution