101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

"Naukobus" tym razem w Ostrowcu Świętokrzyskim

Data publikacji: 12.09.2017 15:34
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
20.02.2017 BuskoZdrój. Naukobus Centrum Nauki Kopernik zawitał dzisiaj do Szkoły Podstawowej nr 3.

20.02.2017 Busko-Zdrój. "Naukobus" Centrum Nauki „Kopernik” zawitał dzisiaj do Szkoły Podstawowej nr 3.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Ostrowcu Świętokrzyskim od wczoraj gości Naukobus z Centrum Nauki Kopernik. Z mobilnego laboratorium skorzystali już uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1, a z eksperymentalnej formy zdobywania wiedzy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5.

Dzieci mogły zobaczyć, jak zbudowany jest organizm człowieka, czy poznać siły działające w przyrodzie. Stąd pojawiały się pytania, dlaczego karuzela wyrzuca nas na zewnątrz albo jak dochodzi do wyładowań atmosferycznych. Duże zainteresowanie wzbudził model anatomiczny, przy którym dzieci mogły się wykazać znajomością narządów wewnętrznych człowieka.

Katarzyna Olczak z Centrum Nauki Kopernik podkreśla, że nauka przez zabawę do najlepszy sposób na przekazywanie dzieciom wiedzy. Z jej doświadczeń wynika, że uczniowie bardzo chętnie obserwują naukę, jeżeli mogą samodzielnie brać udział w doświadczeniach. Takie działania to sposób na wychowywanie przyszłych pokoleń naukowców.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 Wojciech Serwin zaznacza, że spotkania tego typu to uzupełnienie nauki. Zakres prezentowanych dziedzin pomaga zrozumieć zjawiska łączące się w świecie przyrody. Uczniowie po podobnych zajęciach samodzielnie poszukują odpowiedzi na najprostsze pytania.

Idea mobilnego autobusu narodziła się siedem lat temu przy Centrum Nauki Kopernik. W Ostrowcu Naukobus gościł dwa dni na zaproszenie posła Prawa i Sprawiedliwości Andrzeja Kryja przy współpracy z Urzędem Miasta.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution