101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Będzie modernizacja świętokrzyskich placów targowych

Data publikacji: 12.09.2017 15:45
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Podpisanie umowy. Od lewej prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński, marszałek Adam Jarubas, wójt Iwanisk Marek Staniek
Ostrowiec. 12.09.2017 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Do 2019 roku w siedmiu świętokrzyskich miejscowościach zostaną zmodernizowane place targowe. Inwestycje dostosują bazary do norm sanitarnych oraz zdecydowanie poprawią warunki sprzedaży. Marek Staniek, wójt Iwanisk, mówi, że niewielka giełda na placu buraczanym zamieniła się z czasem w dużą, półtorahektarową targowicę, gdzie można kupić prawie wszystko, od warzyw, owoców czy wędlin poprzez ubrania i rośliny.

Za dwa miliony złotych wybudowany zostanie budynek handlowo-gastronomiczny, powstaną sanitariaty, oraz 60 miejsc parkingowych przy samym placu. Marek Staniek dodaje, że warto poprawiać warunki do handlu, ponieważ dzięki niemu małe miasta i wsie mogą się rozwinąć. To także pomoc dla lokalnych producentów którzy mogą sprzedać swoje zbiory.

Wizualizacja zmodernizowanego targowiskaOstrowiec / Fot.

W miejscowości Rudki w gminie Nowa Słupia także istnieje już plac targowy, który jest zaniedbany. Jak tłumaczy Andrzej Gąsior, wójt Nowej Słupi, teren został zaadaptowany po dawnej kopalni, jednak nigdy nie były tam wykonywane prace poprawiające warunki i komfort osób handlujących. Planowana inwestycja pozwoli na uporządkowanie placu który będzie wyłożony kostką. Powstanie także pawilon ze stoiskami handlowymi i toaletami.

Marek Staniek i Andrzej Gąsior zapewniają żer w związku z inwestycjami nie wzrosną opłaty targowe. Unijne dofinansowanie na poprawę warunków na targowiskach otrzymają samorządy z Ostrowca Świętokrzyskiego, Iwanisk, Skalbmierza, Klimontowa, Zawichostu, Łopuszna i Nowej Słupi.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions