101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Bp Piotrowski: zaszczyt, że miałem takiego poprzednika

Data publikacji: 13.09.2017 11:10
Autor: Marlena Płaska , Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Bp Kazimierz Ryczan nie żyje. Wspomina go bp Jan Piotrowski w rozmowie z Marleną Płaską
Kielce. 13.09.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Dziś w nocy zmarł bp Kazimierz Ryczan, ordynariusz diecezji kieleckiej w latach 1993-2014. Jego następca bp Jan Piotrowski przyznaje w rozmowie z Radiem Kielce, że śmierć biskupa seniora to bardzo smutna wiadomość dla wszystkich wiernych.

– Biskup przez ostatnie tygodnie przebywał w szpitalu i cierpiał, ale zachowywał się bardzo odważnie. Miał świadomość, że odchodzi z tego świata, ale zrobił to bez lęku i z nadzieją. Takie były jego ostatnie chwile – wspominał bp Jan Piotrowski.

Ordynariusz diecezji kieleckiej przyznał również, że ks. bp Kazimierz Ryczan był dla niego wzorem posługi kapłańskiej. – To dla mnie zaszczyt, że miałem takiego poprzednika – powiedział na antenie Radia Kielce.

Jak wspominał, znał się ze swoim poprzednikiem od 17 lat i doskonale pamięta moment, kiedy dowiedział się o tym, że zostanie mu powierzona diecezja kielecka. Biskup Kazimierz Ryczan przyjął ten fakt z zadowoleniem. – Ten czas, który spędziliśmy razem był dla mnie bardzo satysfakcjonujący i bardzo często korzystałem z jego mądrości – dodał ks biskup Jan Piotrowski.

Jego zdaniem ks. Biskup Kazimierz Ryczan odważnie pełnił swoją posługę i nie ogarniała go apatia.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions