101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Agata Wojtyszek: To był wyjątkowy człowiek

Data publikacji: 13.09.2017 14:30
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

13.09.2017 Kielce. Bp Kazimierz Ryczan nie żyje. Wspomina go wojewoda Agata Wojtyszek
13.09.2017 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- To był wyjątkowy człowiek - powiedziała Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski wspominając zmarłego dziś księdza biskupa Kazimierza Ryczana. Zdaniem wojewody biskup był wielkim patriotą, co można było usłyszeć w jego homiliach, które na wiele lat pozostaną w pamięci mieszkańców regionu świętokrzyskiego.

- Pokazywał nam jak ważna jest ojczyzna, jak należy postępować i żyć, aby pracować dla jej dobra. Był bezwzględny w swoich wypowiedziach, bardzo konkretny i wskazywał jak postępować. Wiedział o tym, że podstawą funkcjonowania jest silny kręgosłup moralny i system wartości - uważa Agata Wojtyszek.

Zdaniem wojewody to dobrze, że biskup twardo bronił swojego zdania, ponieważ znając odpowiednie wartości można dobrze realizować zadania dla naszej ojczyzny.
Agata Wojtyszek wspomina również, że biskup posiadał ogromną wiedze na temat regionu świętokrzyskiego. Można było się wiele od niego nauczyć i wiele zyskać.

- To nie tylko pasterz duchowy, ale również człowiek pokazujący jak ważne jest społeczeństwo i życie codzienne - powiedziała wojewoda.

Zdaniem Agaty Wojtyszek biskup pokazywał siłę, której potrzebowali chrześcijanie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions