101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Podstawówka w Kazimierzy w końcu doczeka się nowoczesnego boiska

Data publikacji: 13.09.2017 17:57
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Obecne boisko sportowe przy Samorządowej Szkole Podstawowej nr 1
Kazimierza Wielka. 13.09.2017 / Fot. Kamil Włosowicz / Radio Kielce

Przy Samorządowej Szkole Podstawowej nr 1 w Kazimierzy Wielkiej powstanie nowoczesne, wielofunkcyjne boisko sportowe. Jego budowa ma się rozpocząć w najbliższych dniach i zakończyć w połowie listopada.

Jak informuje burmistrz Adam Bodzioch inwestycja wpisuje się w program rewitalizacji centrum Kazimierzy Wielkiej, w którym placówka się mieści. Koszt budowy wyniesie blisko 600 tys. złotych. Burmistrz tłumaczy, że inwestycja zostanie pokryta ze środków własnych gminy, ale ratusz liczy, że po przyznanym dofinansowaniu na rewitalizację uda się w części pokryć koszt jego budowy również ze środków unijnych.

- Postanowiliśmy przyśpieszyć realizację tej inwestycji z uwagi na bardzo zły stan obecnego boiska - wyjaśnia burmistrz.   

Budowa boiska ma być pierwszym etapem prac przewidzianych w najbliższym otoczeniu szkoły. Kolejne będą dotyczyły m.in. termomodernizacji budynku i wymiany ogrodzenia.

Dyrektor placówki, Monika Szaleniec, podkreśla, że inwestycja jest wyczekiwana w Szkole Podstawowej nr 1 od wielu lat. Dodaje, że obecne boisko powstało w latach 60. ubiegłego stulecia i nie było od tego czasu remontowane.

Będzie to trzecie boisko wielofunkcyjne w Kazimierzy Wielkiej. Pierwszego Orlika, przy Samorządowej Szkole Podstawowej nr 3, oddano do użytku w 2009 roku, natomiast dwa lata później otwarto obiekt przy Liceum Ogólnokształcącym.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions