101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Ciepły, pełen humoru człowiek. Humanista - rektor Politechniki wspomina biskupa Ryczana

Data publikacji: 13.09.2017 18:04
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Profesor Wiesław Trąmpczyński wspomina biskupa Kazimierza Ryczana
Fot. Karol Żak / Radio Kielce

Profesor Wiesław Trąmpczyński, rektor Politechniki Świętokrzyskiej księdza biskupa Kazimierza Ryczana poznał 17 lat temu, kiedy po raz pierwszy obejmował funkcję rektora. - Od tamtej pory on na naszej uczelni bywał regularnie przynajmniej trzy razy w roku - mówi.

- Był na wszystkich uroczystościach związanych z inauguracją, mamy spotkania opłatkowe również oraz wspólne śpiewanie kolęd. Była na wszystkich tych wydarzeniach. Skąd takie nasze zainteresowanie księdzem biskupem i jego zainteresowanie naszą działalnością? Uważam, że dobry inżynier musi być też humanistą. Biskup również tak myślał, mówił o tym w jednym  ze swoich wykładów inauguracyjnych. Jak twierdził, inżynier nie może się zamykać w świecie prostych rozwiązań - powiedział w Radiu Kielce prof. Trąmpczyński.

- Przy tym często również rozmawialiśmy i poszukiwaliśmy w rozwiązaniach technicznych pewnego elementu boskiego. To były bardzo ciekawe i inspirujące rozmowy - dodał.

- Widywaliśmy się stosunkowo często i mogę teraz powiedzieć patrząc wstecz, że ksiądz biskup Kazimierz Ryczan był wspaniałym człowiekiem. Na zewnątrz wydawał się surowy i mało przystępny, jednak podczas nieoficjalnych spotkań pokazywał się jako osoba pełna humoru i ciepła. Był dobrym człowiekiem - wspomina rektor.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions