101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Wielka energetyczna impreza w centrum Kielc

Data publikacji: 13.09.2017 18:26
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

21.09.2016 Kielce. Plac Wolności.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Na placu Wolności rozpoczną się dzisiaj dwudniowe I Kieleckie Dni Energii organizowane przez Urząd Miasta, a także Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wydarzenie ma pokazać mieszkańcom regionu jak ważna jest energooszczędność i ochrona powietrza.

-Atrakcji nie zabraknie - zapowiada Grzegorz Wnuk dyrektor Wydziału Zarządzania Energią w ratuszu. 

Będzie można m.in. biorąc udział w warsztatach dowiedzieć się jak oszczędzać energię. Specjaliści z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska udzielą fachowych porad i informacji o programach finansowych skierowanych do mieszkańców regionu, których celem jest dbanie o ekologię.

Na ulicy Sienkiewicza, na mostku stanie natomiast autobus Krajowej Agencji Poszanowania Energii. Tam będzie można m.in. dowiedzieć się jak wygląda i funkcjonuje pompa ciepła oraz dlaczego opłaca się zainwestować w instalację fotowoltaiczną.

Jedną z atrakcji przygotował Zarząd transportu Miejskiego.

- Na plac Wolności przyjedzie jeden z nowych hybrydowych autobusów, które w grudniu wyjadą na ulice Kielc - dodaje Grzegorz Wnuk.

Będzie można m.in. poznać zasadę działania napędu. Dla dzieci przewidziano natomiast przejażdżkę na dworzec PKS, który już wkrótce zostanie przebudowany i powstanie tam centrum komunikacyjne. Samochody z napędem elektrycznym i hybrydowym będą prezentować również kieleccy dealerzy.

W piątek impreza na Placu Wolności potrwa od godziny 10.00 do 17.00. Natomiast w sobotę zorganizowane zostaną bezpłatne warsztaty dla dzieci i dorosłych, które będą się odbywać w Aptece Wyobraźni Muzeum Zabawek i Zabawy oraz w Energetycznym Centrum Nauki w Kieleckim Parku Technologicznym. Zapisy przyjmowane są pod numerami telefonów (41) 343-37-06 oraz (41) 278-72-50.

Z placu Wolności nadamy także Raport Dnia. Początek o 12.15.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions