101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Radni pytają prezydenta o przetarg komunikacyjny

Data publikacji: 14.09.2017 10:29
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

29.06.2017 Kielce. Sesja Rady Miasta.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Minutą ciszy na początku sesji uczcili kieleccy radni pamięć zmarłego wczoraj w nocy wieloletniego ordynariusza diecezji kieleckiej biskupa Kazimierza Ryczana.

Podczas ustalania porządku obrad Agata Wojda przewodnicząca klubu Platformy Obywatelskiej zgłosiła wniosek o zdjęcie z porządku obrad dwóch projektów uchwał o odkupieniu przez miasto nieruchomości przy ulicy Mielczarskiego i przekazaniu jej w formie darowizny na rzecz MON, który zamierza utworzyć w tym miejscu siedzibę dowództwa i sztabu brygady świętokrzyskiej Wojsk Obrony Terytorialnej.  Wniosek jednak zostały odrzucony.

W dalszej części Marcin Chłodnicki pytał prezydenta, co z przetargiem na obsługę komunikacji publicznej i dlaczego przedłuża się jego rozstrzygnięcie. Wojciech Lubawski odpowiedział, że nie ma nic wspólnego z przetargiem.

- Jest specjalny zespół, który się tym zajmuje. Jakiekolwiek sugestie są tu niedopuszczalne - zaznaczył prezydent. Radny Jan Gierada powiedział z kolei, że jeśli jest jakakolwiek szansa, aby kielczan woziło MPK, to trzeba w tym pomóc.  

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions