101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Zwolnione pielęgniarki wracają do pracy

Data publikacji: 14.09.2017 11:51
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Sąd Rejonowy w Sandomierzu. Pielęgniarki wspierające swoją obecnością zwolnione koleżanki

Sąd Rejonowy w Sandomierzu. Pielęgniarki wspierające swoją obecnością zwolnione koleżanki
Sandomierzu. 14.09.2017 / Fot. Grażyna Szlęzak - Wójcik / Radio Kielce

Trzy staszowskie pielęgniarki, które po proteście w szpitalu zostały dyscyplinarnie zwolnione wracają do pracy. Przed Sądem Rejonowym w Sandomierzu doszło dzisiaj do porozumienia stron. Ugodę zawarto bez wzajemnych, dodatkowych roszczeń.

Dyrektor Szpitala Powiatowego Józef Żółciak zgodził się zatrudnić pielęgniarki ponownie. Powiedział nam, że będą pracować od 21 września na takich samych warunkach jak poprzednio, po czym stwierdził, że szerzej nie będzie wypowiadał się na ten temat.

Pełnomocnik zwolnionych Michał Jędrzejczak poinformował, że w trakcie negocjacji domagano się też wynagrodzeń za czas pozostawania pielęgniarek bez pracy, proponowano też inne kwoty, ale dyrektor nie wyraził na to zgody, dlatego ugoda jest tylko w części satysfakcjonująca dla jego klientek.

Zwolnione pielęgniarki nie chciały wypowiadać się do mikrofonu. Porozumienie skomentowała Beata Uba, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w Szpitalu Powiatowym w Staszowie, która stwierdziła, że najważniejszy cel został osiągnięty - pielęgniarki zostały przywrócone do pracy w szpitalu, co jest dowodem na to, że dyrektor popełnił błąd. Przyznała, że po tej ugodzie został pewien dyskomfort jeżeli chodzi o sprawy finansowe.

Przypomnijmy, pielęgniarki zostały zwolnione z pracy 15 maja. Dyrektor motywował swoją decyzję tym, że jego podwładne naruszyły podstawowe obowiązki pracownicze ponieważ w trakcie trwania protestu nie przebywały na wskazanym przez niego oddziale szpitalnym.

Akcja protestacyjna w Szpitalu Powiatowym w Staszowie trwała od 5 do 14 kwietnia. Jej przyczyną były kwestie płacowe. Ostatecznie pielęgniarki wywalczyły wpisanie do pensji zasadniczej 400 złotych ministerialnego dodatku.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution