101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Telefon na ratunek. Kolejny grzybiarz odnaleziony

Data publikacji: 14.09.2017 11:58
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Grzybobranie
Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Końskich odnaleźli poszukiwanego 82-letniego mężczyznę z gminy Końskie, który we wtorek wyszedł do lasu na grzyby i zabłądził.

Jak informuje Marzena Tkacz z biura prasowego świętokrzyskiej policji, mężczyzna posiadał przy sobie telefon komórkowy, dzięki któremu mógł opisać rejon, w którym się znajduje. Mundurowi wspólnie z rodziną dzięki przekazanym przez seniora informacjom, odnaleźli miejsce, w którym przebywał.

Na miejsce poszukiwań skierowano dzielnicowego, patrol interwencyjny z psem tropiącym, policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego i z Komisariatu Policji w Stąporkowie. Policjanci wspólnie z rodziną odnaleźli seniora w lesie między Starą Kuźnicą, a Piłą. Oświadczył on, że stracił orientację w terenie i zabłądził.

To już kolejny w regionie w ostatnim czasie przypadek, kiedy starsza osoba zaginęła w czasie grzybobrania. Funkcjonariusze apelują, aby w czasie takiej wyprawy seniorzy nie poruszali się samotnie, mieli przy sobie telefon komórkowy i byli odpowiednio ubrani.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions