101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Korona gra w Poznaniu. Zmian w składzie nie będzie

Data publikacji: 14.09.2017 12:22
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Komentarze

09.09.2017 Kielce. Piłka nożna. Ekstraklasa. Mecz Korona Kielce - Sandecja Nowy Sącz
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W 9. kolejce LOTTO Ekstraklasy Korona zmierzy się na wyjeździe z Lechem Poznań. Kielczanie, którzy wygrali dwa ostatnie mecze, tym razem staną przed trudniejszym zadaniem. "Kolejorz" nie przegrał w lidze sześciu ostatnich spotkań i jest liderem rozgrywek. Na niekorzyść "żółto - czerwonych" przemawia również fakt, że na stadionie przy ulicy Bułgarskiej nigdy nie wygrali.

W Koronie nie zagrają zmagający się z zapaleniem płuc Gruzin Nika Kaczarawa oraz kontuzjowani Marokańczyk Nabil Aankour i Krystian Miś.

- W kadrze nie będzie zmian, bo nie mamy więcej piłkarzy. Przez cały tydzień pracowaliśmy z szesnastoma zawodnikami. Taka jest sytuacja, ale nam to nie przeszkadza. Musimy uporać się z tym problemem. Nie wiem jeszcze kto wybiegnie na boisko od pierwszej minuty. Przed nami jeszcze jeden trening. Decyzje będą podjęte w piątek - stwierdził trener kieleckiej drużyny Gino Lettieri.

Korona ma kłopoty kadrowe, a mimo to, od pierwszej drużyny odsunięty został Marcin Cebula. To, że mógłby pomóc potwierdza nawet włoski szkoleniowiec. 

- To prawda, ale on jest sam trochę sobie winien. Nie zachowywał się tak jak powinien. Lubię tego zawodnika. Zobaczymy jak to wszystko się rozstrzygnie. Musi dojść do rozmów pomiędzy Marcinem, jego menadżerem i klubem. Agent piłkarza także popełnił dużo błędów - uważa Lettieri.

Trener "żółto - czerwonych" ma świadomość, że w piątek przyjdzie mu się zmierzyć z bardzo wymagającym przeciwnikiem.

- Lech, jeśli tylko jest w posiadaniu piłki, jest niezwykle groźny. To drużyna bardzo dobrze zorganizowana także w defensywie. Stracili dotychczas tylko cztery bramki. Nie wiem jeszcze jaką taktykę zastosujemy na meczu w Poznaniu - dodał.

Mecz 9. kolejki LOTTO Ekstraklasy, w którym Korona zmierzy się w Poznaniu z Lechem, rozpocznie się w piątek o godzinie 20.30. Spotkanie w całości będzie transmitowane na antenie Radia Kielce.     

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość


Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions