101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Kieleckie senioralia już w sobotę

Data publikacji: 14.09.2017 13:09
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Konferencja prasowa w sprawie kieleckich senioraliów.
Fot. Marcin Różyc / Radio Kielce

W tym roku doszło już do ponad 130 prób oszustw metodą na „wnuczka” lub „policjanta”. To więcej niż w całym 2016 - alarmują świętokrzyscy policjanci.

27 z nich okazało się skutecznych. Seniorzy stracili już prawie milion złotych. Inspektor Dariusz Augustyniak, komendant wojewódzki policji w Kielcach uważa, że najlepszą metodą walki z przestępcami w tym zakresie jest profilaktyka. Należy pamiętać, że sprawcy zawsze dzwonią na telefon stacjonarny. - Ale po tym proszą o numer komórkowy. Osoby oszukiwane podają ten numer i są prowadzone do banku, a później do miejsca, gdzie mają przekazać podjęte pieniądze - dodaje inspektor Dariusz Augustyniak. Wiedza na temat metod działania złodziei może w przyszłości uchronić przed podobnymi sytuacjami. Trzeba także na ten temat rozmawiać z członkami rodziny którzy mogą pomóc ocenić sytuację i podjąć właściwe decyzję chroniące przed stratą.

Na ten temat osoby starsze będą mogły rozmawiać m.in w najbliższą sobotę, w trakcie kieleckich senioraliów. Impreza odbędzie się na Placu Artystów. Rozpocznie się o godzinie 12.00. Jak informuje wojewoda Agata Wojtyszek spotkanie będzie miało charakter edukacyjny, rodzinny i międzypokoleniowy. - Chcemy pokazać wartość wielopokoleniowej rodziny i to, że seniorzy są osobami na które należy zwracać uwagę i odnoście się z należytym szacunkiem - zaznacza wojewoda.

W trakcie festynu porad udzielać będą także pracownicy NFZ. Małgorzata Kiebzak, dyrektor Świętokrzyskiego Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że pracownicy NFZ opowiedzą m.in. o lekach 75+, zintegrowanym informatorze pacjenta czy sanatoriach. Jednak najważniejszą kwestią będzie sieć szpitali. - Pacjenci będą mogli uzyskać wiele informacji na ten temat. Kolejnym temat będzie natomiast profilaktyka zdrowotna, gdzie przygotowaliśmy wiele materiałów informacyjnych - zaznaczyła Małgorzata Kiebzak.

W trakcie spotkania wspominany będzie zmarły ksiądz biskup Kazimierz Ryczan. Swoje stoiska będą miały m.in. świętokrzyska policja, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Wojewódzki Inspektorat Handlowy czy Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Kieleckie senioralia zakończą się około godziny 16.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions