101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Mężczyzna ze świętokrzyskiego porwał lokomotywę!

Data publikacji: 14.09.2017 13:30
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości /Źródło: PAP
Komentarze

radiowóz policyjny
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Nad ranem, w podwarszawskim Legionowie 35-letni mężczyzna zastraszył maszynistę i porwał lokomotywę. Policja już go zatrzymała, trwa ustalanie szczegółów zdarzenia i przesłuchania świadków. Maszynista jest niegroźnie ranny.

Do zdarzenia doszło o godzinie 4.20 na stacji na stacji Legionowo Przystanek.

- Od strony Nowego Dworu Mazowieckiego w kierunku Warszawy jechała lokomotywa bez wagonów. Gdy maszynista zatrzymał się przed znakiem stop, usłyszał hałas na dachu. Nagle sprawca rozbił szybę w kabinie i wdarł się do środka. Zagroził maszyniście i kazał mu ruszyć - powiedziała podkom. Emilia Kuligowska z policji w Legionowie.

Maszynista prowadził lokomotywę przez ok. półtora kilometra, po czym odmówił dalszej jazdy, argumentując, że grozi ona wykolejeniem.

- Wtedy sprawca wybiegł na torowisko i omal nie wpadł pod pociąg nadjeżdżający z przeciwnego kierunku. Uciekł w kierunku peronów. Został schwytany po policyjnym pościgu - powiedziała podkom. Kuligowska.

Jak dodała, mężczyzna był bardzo agresywny.

- Porywacz ma 35 lat, pochodzi z woj. świętokrzyskiego. Przebywa teraz w szpitalu, bo prawdopodobnie poraził go prąd. Pobrano od niego krew do badań, by sprawdzić, czy nie był pod wpływem narkotyków lub alkoholu - powiedziała podkom. Kuligowska.

Sterroryzowany maszynista został lekko ranny w dłonie.

- Ustalamy w tej chwili szczegóły zdarzenia, przesłuchujemy świadków. Kiedy będziemy mieć komplet materiałów, przekażemy sprawę do prokuratury - dodała.

Sprawca miał przy sobie "jakiś przedmiot", którym zastraszył maszynistę.

- W tej chwili ustalamy, co to było - powiedziała podkom. Kuligowska.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions