101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Nowe miejsca pracy w DS Smith. Powstała kolejna hala produkcyjna

Data publikacji: 14.09.2017 14:07
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

14.09.2017 Kielce. Fabryka DS Smith. Nowa hala do produkcji opakowań specjalnych
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Zakładach Opakowań Specjalistycznych DS Smith w Kielcach oddano do użytku nową halę w której wytwarzane będą opakowania tekturowe. Powstałe w tym miejscu pudła służyć będą między innymi do transportu części samochodowych oraz przedmiotów z branży RTV i AGD. W nowej hali docelowo pracować ma 80 osób.

Jak podkreśla Grzegorz Bielnik dyrektor operacyjny jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów w Polsce. - Dzięki zastosowanej technologii w produkowaną tu tekturę możemy nawet zapakować wodę. Na co dzień jednak z tekturowych pudełek korzystają producenci silników samochodowych takich marek jak Toyota czy Lexus - dodaje.

W zakładzie będą produkowane także tekturowe palety, które są znacznie lżejsze i ekonomiczniejsze od drewnianych. Jak dodaje Monika Tusznio opakowania tekturowe są także ekologiczne. Zastosowane linie produkcyjne umożliwiają dostosowanie się do specyficznych wymagań klientów, które często są nietypowe. - Pakowaliśmy różne rzeczy, począwszy od silników samolotowych i samochodowych, po motocykl Junak czy ubrania, do których zbudowaliśmy specjalną szafę z kartonu - powiedziała Monika Tusznio.

Zakład Opakowań Specjalistycznych powstał w miejscu starego budynku, który został wyburzony. Koszt budowy nowej hali wyniósł 10 milionów złotych. Obecnie pracuje tam 30 osób, pełne zatrudnienie zakład osiągnie w ciągu najbliższych kilku lat. Firma DS Smith specjalizuje się w branży opakowań tekturowych. Na kieleckim rynku funkcjonuje od lat 90. ubiegłego wieku, przejmując funkcjonujące od lat 70. Kieleckie Zakłady Wyrobów Papierowych.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions