101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Ktoś truje psy na kieleckim osiedlu!

Data publikacji: 14.09.2017 14:20
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Pies do adopcji - Czekoladka
Fot.

Na osiedlu KSM w Kielcach pojawiły się ostrzeżenia skierowane do właścicieli psów. Okazuje się, że w ostatnim czasie zdechły tam dwa zwierzaki. Psy najprawdopodobniej otruły się trutką, którą ktoś celowo rozsypuje na osiedlu.

Ostrzeżenia rozwiesił Przemysław Woś, jeden z mieszkańców, którego piesek po zjedzeniu trutki leczony jest u weterynarza. York ma uszkodzoną wątrobę i problemy z nerkami.

Pan Przemysław stwierdził, że początkowo myślał, że to zwyczajne zatrucie. Kiedy objawy nie ustępowały zdecydował się pójść do weterynarza, a tam okazało się, że pies otruł się najprawdopodobniej trutką na ślimaki.

Mężczyzna, by ostrzec innych właścicieli czworonogów porozwieszał ogłoszenia. Szybko okazało się, że z podobnym problem zetknęli się inni właściciele psów. Trutka najprawdopodobniej była rozłożona w pobliżu bloku przy Zagórskiej 64. Osoba, która ją rozkładała, celowa umieszczała ją np. w kiełbasie.

Zdaniem mieszkańców, z którymi rozmawiał nasz reporter takie zachowanie jest niedopuszczalne, a osoba, która się tego dopuściła powinna ponieść surowe konsekwencje.

Po zgłoszeniach mieszkańców sprawą zainteresowała się policja. Jednak jak dotąd nie udało się odnaleźć osoby, która rozrzucała trutkę.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions