101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Kożuchowski: międzynarodowe starty bez "błysku"

Data publikacji: 14.09.2017 14:41
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Komentarze

Grzegorz Kożuchowski
Fot. mosir.kielce.pl

- Główne starty są za nami. Do rozegrania zostały już tylko mistrzostwa Polski w duathlonie - powiedział trener TS Akweduktu Grzegorz Kożuchowski.

Najlepszą zawodniczką kieleckiego klubu jest w tym sezonie, podobnie jak w poprzednim, Klaudia Petters. 18 - latka zdobyła srebrne medale mistrzostw Polski juniorek w triathlonie i aquathlonie. Na obu imprezach musiała uznać wyższość Roksany Słupek z MUKS "Piętnastka" Bydgoszcz, która w najbliższy weekend wystartuje w Amsterdamie w mistrzostwach świata w tej kategorii wiekowej.

 Klaudia Petters zajęła także drugie miejsce w  triathlonowym Pucharze Polski, a na rozegranych w Bratysławie mistrzostwach Europu w aquathlonie była czwarta.

 - Do Kitzbühel na mistrzostwa Europy w triathlonie, pojechaliśmy ze zdecydowanie większymi apetytami. Skończyło się na miejscu w szóstej dziesiątce. Dwa dni przed zawodami Klaudia miała poważną kraksę na rowerze i pojechała do Austrii psychicznie nieprzygotowana do startu. Trasa była wymagająca i po prostu odczuwała strach przed szybszą jazdą. Występom w Pucharze Europy również zabrakło "błysku". Nie zapominajmy jednak, że to dopiero drugi pełny sezon tej zawodniczki - uważa Grzegorz Kożuchowski.

 Klaudia Petters będzie miała jeszcze okazję na zdobycie medalu na mistrzostwach Polski w duathlonie. Odbędą się one w połowie października w Rumi. Faworytką do zdobycia złotego krążka znów będzie jednak Roksana Słupek.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions