101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

NIK przeniesie się na Ogrodową

Data publikacji: 14.09.2017 14:46
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

25.01.2016 Kielce. Najwyższa Izba Kontroli ulicy 1000 Lecia Państwa Polskiego.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Budynek przy ulicy Ogrodowej w Kielcach w którym mieści się przychodnia stomatologiczna zostanie przekazany dla potrzeb Najwyższej Izby Kontroli.

Podczas dzisiejszej sesji radni uchylili uchwałę która przewidywała wcześniej sprzedaż nieruchomości. W budynku ma się mieścić delegatura NIK.

W głosowaniu trzy osoby były przeciw unieważnieniu uchwały. Wśród nich Jan Gierada, który stwierdził, że NIK ma odpowiednią siedzibę przy Alei Tysiąclecia Państwa Polskiego. Natomiast właściciele przychodni, dzierżawiąc budynek od kilkunastu lat poczynili inwestycje finansowe.

Kilka miesięcy wcześniej otrzymali zgodę Rady Miasta na kupno budynku, a teraz muszą się wyprowadzić. To zdaniem radnego nie jest fair. Według Jana Gierady sprawa skończy się w sądzie i dotychczasowy najemca będzie miał duże szanse na jej wygranie. Na pewno stracą na tym mieszkańcy, którzy leczą tam zęby od wielu lat.

Miejscy urzędnicy starają się znaleźć zamienną nieruchomość na działalność przychodni w takiej lokalizacji, aby dotychczasowy najemca był jak najmniej pokrzywdzony.

Budynek przy ulicy Ogrodowej jest wpisany do rejestru zabytków województwa świętokrzyskiego.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions