101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Nowy sezon w "Kubusiu". Na początek "Akademia Pani Beksy"

Data publikacji: 14.09.2017 14:56
Autor: Ryszard Koziej / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

14.09.2017 Kielce. Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" próba spektaklu „Akademii Pani Beksy”
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach rozpoczyna nowy sezon artystyczny. na początek prapremiera sztuki Julii Holewińskiej.

Spektakl „Akademia Pani Beksy” inspirowany sławną „Akademią Pana Kleksa” Jana Brzechwy wyreżyserował dyrektor Teatru Robert Drobniuch, a jej bohaterami są dziewczynki, z których jedna jest córką ucznia sławnej szkoły wymyślonej przez Brzechwę. Tym razem do nowej akademii trafią dziewczynki o imionach zaczynających się na literę B.

Robert Drobniuch przyznał, że o koncepcji dramatu rozmawiał z Julią Holewińską w Kielcach, a jedną z inspiracji były osobiste doświadczenia jako ojca, który marzy, by jego córka kształtowała swoją osobowość na wzorach Brzechwy i Holewińskiej.

Twórcy spektaklu świadomie nawiązują zarówno do tekstu Jana Brzechwy, jak i filmu „Akademia Pana Kleksa” z 1983 roku w reżyserii Krzysztofa Gradowskiego. Twórca muzyki do kieleckiego przedstawienia - Piotr Klimek - nie ukrywa, że przywołuje w spektaklu stylistykę znaną z filmu i piosenek skomponowanych przez Andrzeja Korzyńskiego. Kielecki spektakl będzie przedstawieniem muzycznym.

Polska prapremiera „Akademii Pani Beksy” zostanie wystawiona w najbliższą sobotę, swój udział na widowni zapowiedziała autorka sztuki Julia Holewińska.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions