101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Burmistrz Połańca pozostanie na stanowisku

Data publikacji: 14.09.2017 15:02 / Data aktualizacji: 14.09.2017 15:58
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

15.02.2017 Kielce. Sąd. Wokanda. Rozprawa. Akta.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Jacek Tarnowski, burmistrz Połańca będzie sprawował swoją funkcję w czasie postępowania prokuratorskiego. Taką decyzję podjął Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia.

Jacek Tarnowski został w czerwcu zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Śledczy zarzucili mu przekroczenie uprawnień funkcjonariusza publicznego, w celu uzyskania korzyści majątkowej, w tym organizowanie i prowadzenie przetargu z naruszeniem przepisów ustawy o gospodarce nieruchomościami.

Wobec burmistrza zastosowano wysokie poręczenie majątkowe, zakaz opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportu, dozór policji i zawieszenie go w czynnościach służbowych. Jacek Tarnowski nie zgodził z tą decyzją i za pośrednictwem obrońcy złożył zażalenie na zastosowane środki zapobiegawcze.

Jak informuje Grażyna Rokita z Sądu Okręgowego w Krakowie, na dzisiejszym posiedzeniu uchylono punkt pierwszy zaskarżonego postanowienia, co oznacza że burmistrz może sprawować swoją funkcję. - W takich sytuacjach decyzje sądu są niezaskarżalne – powiedziała Radiu Kielce Ewa Bialik z Prokuratury Krajowej.

Oprócz Jacka Tarnowskiego, CBA zatrzymało 4 inne osoby, między innymi prezesa zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach i byłego posła PSL - Andrzeja P. oraz byłego prezesa Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice - Cezarego T.

Zarzucane podejrzanym czyny są związane z niezrealizowaną inwestycją w Połańcu. Firma Nemex miała tam zbudować zakład i stworzyć tysiąc miejsc pracy. Do realizacji tych planów nie doszło. Podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions