101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Nie stawił się w Areszcie. Znowu jest chory?

Data publikacji: 14.09.2017 16:42
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Maksymilian M.
Kielce. 19.07.2017 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Maksymilian M. - były rzecznik Komitetu Referendalnego w Kielcach, mimo sądowego nakazu nie stawił się w Areszcie Śledczym. Mężczyzna w marcu tego roku został skazany prawomocnym wyrokiem na 4 miesiące bezwzględnego pozbawienia wolności, za kierowanie samochodem, mimo prawomocnego zakazu prowadzenia pojazdów.

Jak informuje Jacek Markowski, rzecznik Aresztu Śledczego w Kielcach, w celu odbycia kary należy zgłosić się do godziny 16:00. Ponieważ Maksymilian M. nie pojawił się w jednostce, areszt skieruje pismo do sądu informujące o tym fakcie.

Maksymilian M., został skazany w marcu tego roku prawomocnym wyrokiem na cztery miesiące więzienia, za kierowanie samochodem, mimo prawomocnego zakazu prowadzenia pojazdów. Mężczyzna miał odbyć karę w Areszcie Śledczym w Kielcach, ale złożył wniosek o jej wykonanie poza murami zakładu, w formie dozoru elektronicznego.

Decyzję w tej sprawie miał podjąć sąd, ale Maksymilian M. nie stawił się na pierwszym posiedzeniu. Nieobecność uzasadnił pobytem w szpitalu. Wyraził jednak chęć uczestniczenia w posiedzeniu. W związku z tym wyznaczono kolejny termin, na którym skazany także się nie stawił. Przekazał zaświadczenie lekarskie, z którego wynika, że nie może uczestniczyć w posiedzeniu. W związku z tym sąd odroczył sprawę do 18 września i jednocześnie uchylił postanowienie o wstrzymaniu wykonania orzeczonej wobec niego kary i wyznaczył termin stawiennictwa na dzisiaj.

Przeciwko Maksymilianowi M. toczy się jeszcze jedna sprawa, w której jest oskarżony o pobicie. Prokuratura  zarzuca  mężczyźnie, że 10 czerwca ubiegłego roku uderzył kobietę w głowę. To doprowadziło do osłabienia jej słuchu. Sprawa jest ścigana z urzędu.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions