101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Umowa podpisana. Rząd przekazał pieniądze na budowę obwodnicy

Data publikacji: 15.09.2017 14:45
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek, senator Krzysztof Słoń, Adam Hamryszczak podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, marszałek Adam Jarubas
Kielce. 15.09.2017 / Fot. Wiktor Dziarmaga / Radio Kielce

Ministerstwo Rozwoju przekazało pieniądze na budowę obwodnic: Sukowa i Daleszyc. Dzisiaj w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim podpisano umowę na dofinansowanie projektu. Wynosi ono 137 milionów złotych. Prace mają rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Adam Hamryszczak podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju podkreślił, że bez sprawnego systemu dróg, żaden region nie będzie się rozwijał. Dodał, że rozbudowa drogi wojewódzkiej 764 jest częścią większego zamierzenia inwestycyjnego. Droga uzupełni ważny ciąg łączący województwo świętokrzyskie z podkarpackim.

Damian Urbanowski, dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg poinformował, że odcinek, który ma zostać przebudowany ma 22 kilometry. Przebiegnie na północ od Sukowa i powróci do istniejącego przebiegu drogi na wysokości cmentarza i Piaskowni Suków.

Następnie przed miejscowością Kranów skręci na południe, prowadząc drogę skrajem lasu. Droga ominie Daleszyce od strony południowej, prawie dwa kilometry od centrum miasta. Od miejscowości Niwy do końca projektowanego odcinka, trasa będzie biegła istniejącym korytarzem. Projektanci przewidzieli ronda na początku obwodnicy Sukowa oraz na początku i końcu obwodnicy Daleszyc. Na całej długości będą też ścieżki rowerowe, biegnące od Kielc, do miejscowości Widełki.

Dariusz Meresiński burmistrz Daleszyc zaznacza, że budowa drogi była długo wyczekiwana przez mieszkańców. Dzięki niej, poprawi się bezpieczeństwo, a miasto zostaną odciążone od ruchu tranzytowego.

Budowa ma potrwać dwa lata. 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions