101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Na dobre i na złe. Od 50 lat

Data publikacji: 15.09.2017 15:08
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Złote gody w Busku-Zdroju. Medale prezydenckie dla par, które przeżyły wspólnie 50 lat, wręczyli burmistrz Buska-Zdroju Waldemar Sikora i przewodnicząca Rady Miasta Justyna Nurek
Busko-Zdrój. 15.09.2017 / Fot. Kamil Włosowicz / Radio Kielce

44 pary świętowały jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego w Busku-Zdroju. W trakcie uroczystości wręczono im pamiątkowe medale i upominki. Nie zabrakło również toastu szampanem, gromkiego „Sto Lat” i tortu.

50 lat temu związek małżeński zawarli m.in. państwo Alina i Piotr Kaletowie z Buska-Zdroju. Jak powiedzieli, przepisem na długoletni związek jest kompromis, wzajemny szacunek i zaufanie. Dochowali się trójki dzieci, dziewięciorga wnucząt i dwojga prawnucząt. Poznali się na wiejskiej zabawie i była to miłość od pierwszego wejrzenia. Sakrament ślubu przyjęli w kolegiacie w Wiślicy, przed wejściem do której uzgadniali jeszcze warunki wspólnego życia, np. kto zajmie się gotowaniem.

Pamiątkowe medale przyznane przez prezydenta wręczyli jubilatom przewodnicząca rady miejskiej Justyna Nurek i burmistrz Waldemar Sikora. Podkreślił on, że wśród jubilatów były również pary, które mogą pochwalić się prawie 60-letnim stażem małżeńskim.

- Małżonkowie umacniają się w swoim pożyciu i wspierają na co dzień. Dzięki temu możemy obchodzić takie piękne jubileusze i honorować małżonków medalami prezydenta Rzeczypospolitej - zauważył burmistrz.

Uroczystości zakończył koncert kapeli Buskowianie.    

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions