101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Pamiętają o pomordowanych. Uroczystości w Oksie

Data publikacji: 15.09.2017 15:30
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Uroczystości upamiętniające żołnierzy Wojska Polskiego i funkcjonariuszy Policji Państwowej zamordowanych w Katyniu Charkowie Twerze i Miednoje

Uroczystości upamiętniające żołnierzy Wojska Polskiego i funkcjonariuszy Policji Państwowej zamordowanych w Katyniu, Charkowie, Twerze i Miednoje
Oksa. 15.09.2017 / Fot. Ewa Pociejowska - Gawęda / Radio Kielce

W Oksie w powiecie jędrzejowskim upamiętniono żołnierzy Wojska Polskiego i funkcjonariuszy Policji Państwowej zamordowanych w Katyniu, Charkowie, Twerze i Miednoje.

Przy Obelisku i Dębach pamięci odbył się uroczysty apel. Zapalone zostały znicze i złożone wiązanki kwiatów.

Jak mówi Tadeusz Soboń skwer pamięci to miejsce, w którym co roku oddajemy hołd siedmiu zamordowanym  żołnierzom Wojska Polskiego i funkcjonariuszom Policji Państwowej związanych z Oksą. Ale pamięć o nich to nie tylko kamienny obelisk i posadzone dęby pamięci, ale przede wszystkim żywa lekcja historii, którą jest m.in. dzisiejsza uroczystość. 

W uroczystości obok samorządowców, policji i uczniów udział wzięli również przedstawiciele rodzin zamordowanych. Jak powiedziała Lidia Madej, siostrzenica Władysława Grzegorczyka, podporucznika artylerii, który zginął w Charkowie co roku uczestniczą w tych uroczystościach by pamięć o wujku była żywa.

Na zakończenie uroczystości z programem artystyczno - patriotycznym wystąpiła młodzież z Gimnazjum  w Oksie.

W Oksie upamiętni są:  ppor. Władysław Grzegorczyk, rtm. Marin Jadownicki, przod. Władysław Badylak, st. przod. Józef Brzozowski, post. Władysław Kitliński, st. post. Andrzej  Pawełczyk, post. Edward Zbroiński.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution