101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

W zeszłym roku był sukces. Festiwal piosenki niezłomnej i niepodległej

Data publikacji: 15.09.2017 16:56
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

17.10.2016 Kielce. Eliminacje do ogólnopolskiego konkursu Piosenki Niezłomnej. Agata Korban, ZPO Morawica.
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Kielcach przyjmuje zgłoszenia do II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza KIMA. W ubiegłym roku z regionu świętokrzyskiego zgłosiło się ponad sto szkół. W finale natomiast trzy główne nagrody trafiły do uczniów z naszego województwa.

Dorota Koczwańska - Kalita, naczelnik kieleckiej delegatury IPN informuje, że organizatorzy chcą przybliżyć uczniom utwory mówiące o walce, patriotyzmie i przywiązaniu do Ojczyzny. Dodała, że jest to też forma edukacji i poznawania historii. Pojęcie piosenki niezłomnej jest bardzo szerokie, ponieważ dotyczy różnych okresów, kiedy Polacy zmagali się z odzyskiwaniem niepodległości.

Podstawowe cele festiwalu to upowszechnianie wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej oraz Żołnierzach Niezłomnych za pomocą muzyki i zachowanie od zapomnienia piosenek i pieśni śpiewanych w oddziałach partyzanckich w latach 1939-1956. Tematem Festiwalu będą pieśni i wydarzenia umiejscowione w kontekście II wojny światowej oraz dekady po jej zakończeniu. 

Zgłoszenia przyjmowane są do 25 września. Można je nadsyłać na adres IPN Delegatura w Kielcach, Al. Na Stadionie 1, 25-125 Kielce lub drogą elektroniczną na adres joanna.urbanowska@ipn.gov.pl. Eliminacje wojewódzkie odbędą się 2 i 3 października w Kieleckim Centrum Kultury.

Organizatorami festiwalu są Stowarzyszenie Passionart oraz Fundacja Armii Krajowej wspólnie z Instytutem Pamięci Narodowej.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions