101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Miejsca do rekreacji oficjalnie otwarto

Data publikacji: 15.09.2017 19:21
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Otwarcie nowych miejsc rekreacyjno - sportowych
Łowinia / Fot. Ewa Pociejowska - Gawęda / Radio Kielce

W Łowini i Klimontowie w gminie Sędziszów oficjalnie otwarto nowe miejsca rekreacyjno-sportowe. Na niezagospodarowanych dotychczas terenach powstały m.in. boiska do piłki nożnej, wybudowano altany na spotkania oraz mini siłownie. Ponadto w Klimontowie utworzono boisko do piłki plażowej.

Inwestycje realizowały Stowarzyszenia „Camposfera” z Klimontowa oraz Fundacja „Perspektywy i rozwój" z Sędziszowa, które na ten cel pozyskały pieniądze.

Jak mówią Iwona Kwiecień i Edyta Kunicka z sędziszowskiej fundacji cieszy to, że miejsca rekreacyjno -sportowe w Łowini spełniają swoją rolę.  

Zdaniem dzieci, które przyszły na otwarcie i testowały nowe sprzęty oraz boisko takiego miejsca bardzo brakowało w Łowini. Jak podkreślały wreszcie będą miały, gdzie spędzać po lekcjach wolny czas.  

W oficjalnym otwarciu obiektu obok lokalnej społeczności i władz samorządowych wziął udział również Marek Szczepanik, członek Zarządu województwa świętokrzyskiego. Po tym jak podarował dzieciom piłki podkreślił, iż takie inwestycje w małych miejscowościach jak ta w Łowini najbardziej cieszą, ponieważ tu każdy może z nich skorzystać.

Jak mówił Wacław Szarek, burmistrz Sędziszowa na takie obiekty jak te w Łowini i Sędziszowie zasługuje każda miejscowość w gminie, dlatego stopniowo będą one tam robione. To ważne miejsca na integrację lokalnej społeczności.

Obiekty rekreacyjno - sportowe w Łowini i Klimontowie kosztowały po 90 tys. złotych. Pieniądze na ten cel Stowarzyszenie „Camposfera” z Klimontowa oraz Fundacja „Perspektywy i rozwój” z Sędziszowa w 100% pozyskały z pieniędzy unijnych poprzez Lokalną Grupę Działania Ziemia Jędrzejowska Gryf.  

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions