101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Zła pogoda nie przeszkadza seniorom

Data publikacji: 16.09.2017 15:28
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Marsz Kapeluszowy
Busko-Zdrój. 16.09.2017 / Fot. Kamil Włosowicz / Radio Kielce

W Busku-Zdroju trwają Dni Seniora. Sobota upływa pod znakiem artystycznych występów i zabawy. Imprezę rozpoczął Marsz Kapeluszowy. Jego uczestnicy mieli przemaszerować do Parku Zdrojowego. Dotarli do Centrum Kultury, bo tam ze względu na złą pogodę przeniesiono wydarzenie.

Zarówno panie, jak i panowie, mieli na głowach kapelusze, niektórzy klasyczne, a inni bardzo nowoczesne. Specjalna komisja konkursowa wybierze te, które jej zdaniem są najbardziej oryginalne. W komisji zasiada m.in. Bogusława Majcherczak. Jak powiedziała, kapelusze będą oceniane pod kątem ich kolorystyki, stylu, pomysłowości i tego, jak komponują się z resztą ubioru.

Jak informuje Irena Legutko, przewodnicząca buskiej rady seniorów, na scenie Centrum Kultury przez cały dzień odbywają się występy artystyczne, koncerty, gry i zabawy. Stoiska z wypiekami rozstawiły koła gospodyń wiejskich, a przedstawiciele branży uzdrowiskowej prowadzą konsultacje medyczne, dietetyczne i rehabilitacyjne. Dodała, że Buskie Dni Seniora odbywają się po raz pierwszy i będą kontynuowane w przyszłości.

Burmistrz Waldemar Sikora, przypomina, że Gminna Rada Seniorów funkcjonuje w Busku dopiero od roku. Dodał, że jest to prężnie działająca grupa ludzi żywo zaangażowanych w społeczne życie miejscowości.  

Sobotnią imprezę zakończy koncert zespołu Ostatnia Paczka i zabawa taneczna z Kapelą Marka Mołasa.  

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions