101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Zobacz, jak ma wyglądać teatr i wyraź swoją opinię [WIZUALIZACJA]

Data publikacji: 20.09.2017 14:52
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Kultura
Komentarze

Kielce. Wizualizacja koncepcji architektonicznej Teatru im. Stefana Żeromskiego. Widok widowni Dużej Sceny.
Fot. Pracownią architektoniczna WXCA

W najbliższy poniedziałek 25 września w budynku teatru imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach zaprezentowana zostanie koncepcja przebudowy nieruchomości. Zainteresowani mogą także wyrazić swoją opinię na temat zaproponowanych rozwiązań.

W konsultacjach wezmą udział autorzy zwycięskiej koncepcji, według której ma być wykonany remont zabytkowej kamienicy. Przedstawiciele biura projektowego WXCA z Warszawy przedstawią projekty i opowiedzą o sugerowanych rozwiązaniach. Otwarta dyskusja rozpocznie się o godzinie 16.

Przypomnijmy, że projekt, nad którym pracują projektanci zakłada m.in. przebudowę prawej strony parteru kamienicy i utworzenie nowego, przestronnego wejścia z dużym foyer, prowadzącym do obu scen.

Hol wypełni całą przestrzeń, w której obecnie jest m.in. kasa biletowa i szatnia. Poziom dużej sceny zostanie obniżony, co da możliwość zbudowania nowej widowni, z lepszą widocznością. Pod sceną będą zapadnie, których obecnie bardzo brakuje.

Z prawej strony powstanie tzw. kieszeń, z której będą mogły wyjeżdżać elementy scenograficzne. To wszystko utworzy nowe  możliwości sceniczne, których teraz w teatrze nie ma. Mała scena miałaby powstać na parterze z możliwością otwarcia na podwórko.

Według wstępnych szacunków, remont teatru może kosztować ok. 50 mln zł. Wniosek o dofinansowanie najprawdopodobniej zostanie złożony do Regionalnego Programu Operacyjnego.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution