101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Złoty rower w Targach Kielce [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 21.09.2017 14:28
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

KIELCE BIKE-EXPO - VIII Międzynarodowe Targi Rowerowe
Kielce. 21.09.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Najnowocześniejszy sprzęt, akcesoria i rynkowe nowości prezentowane są na Targach Bike Expo. W Kielcach rozpoczęło się święto branży rowerowej. Największą popularnością w trakcie ekspozycji cieszą się rowery elektryczne.

Grzegorz Szczygieł, właściciel firmy EcoBike informuje, że w Kielcach prezentowane są m.in. pojazdy z serii speed. To najszybsze z rowerów elektrycznych. W prezentowanych modelach jest wspomaganie, które pozwala rozpędzić się do 45 km/h.

- Taki sprzęt ma dużą rozbieżność cenową. Koszt zakupu waha się od ok. 4 tys. zł do nawet 12 tys. zł  - powiedział Grzegorz Szczygieł.

Zdaniem przedsiębiorcy, jednoślady są konkurencją dla samochodów w mieście. Cała Europa kupuje rowery elektryczne, np. Niemcy w tym roku nabędą milion takich produktów.  Zdaniem Grzegorza Szczygła to świetny środek transportu w mieście, bowiem przejechanie 100 kilometrów kosztuje… około 50 groszy.

- Natomiast zasięg takiego roweru w najdroższych modelach to nawet 150 km - zaznaczył przedsiębiorca.

Na stoisku tej firmy znajduje się też rower, który niedawno pobił rekord Guinessa na najdłuższą podróż rowerem elektrycznym. Rower przejechał 14 107 kilometrów i przebył trasę z Oslo do Monachium.

Mateusz Musiał z firmy Merida Polska informuje, że w Targach Kielce można zobaczyć również wyjątkowe, bezcenne eksponaty. Takim jest szczególna wersja roweru Merida Scultura Centenario, który należy do Vincenzo Nibaliego, jednego z najlepszych kolarzy świata. Ten model został stworzony na setną rocznicę Giro d’Italia.

- Rower jest pokryty płatami złota, a znajdują się na nim nazwiska wszystkich dotychczasowych zwycięzców Giro d’Italia. To hołd złożony bogatej historii tego wyścigu. Rower razem z pedałami waży około 6,8 kilograma - powiedział Mateusz Musiał.

KIELCE BIKE-EXPO - VIII Międzynarodowe Targi RoweroweKielce. 21.09.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Nibali osiągał na tym sprzęcie prędkości powyżej 100 km/h. Zdaniem Mateusza Musiała, roweru dzięki unikalnemu charakterowi, symbolice i temu, że jest pokryty złotem nie można wycenić. Natomiast za podobny model, chętny na zakup cyklista zapłaciłby blisko 50 tys. złotych.

Jednak Targi Bike Expo to nie tylko najnowocześniejszy sprzęt. Polska ma bogatą historię kolarstwa, co podkreśla Łukasz Wykrota z Radomskiego Towarzystwa Retrocyklistów „Sprężyści”. W Kielcach prezentowane są najstarsze radomskie rowery, m.in. bicykl.

- Bicykl czyli ogromne duże koło, a z tyłu malutkie. To maszyna trudna do opanowania, ale gdy już nauczymy się z niej korzystać, to czerpiemy ogromną przyjemność z jazdy - powiedział Łukasz Wyktora.

Do Kielc przyjadą także największe gwiazdy kolarstwa. Swoją obecność w czasie tegorocznej imprezy potwierdziła między innymi Maja Włoszczowska - dwukrotna wicemistrzyni olimpijska, złota medalistka mistrzostw świata w kolarstwie górskim. W sobotę natomiast Targi Bike Expo zwiedzą wszyscy chętni, a bilet wstępu kosztuje 20 zł.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions