101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Miasto wykluczyło ofertę firmy Michalczewski [KOMENTARZE]

Data publikacji: 21.09.2017 14:57
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze


Fot. Wojciech Habdas /

Jako bardzo dobrą dla kielczan i oczekiwaną przez załogę MPK określił decyzję o wykluczeniu firmy Michalczewski z przetargu na obsługę komunikacyjną Kielc poseł Bogdan Latosiński, honorowy przewodniczący Solidarności w MPK.

Parlamentarzysta podkreśla, że po otwarciu ofert, radomska firma rozpoczęła grę na zwłokę. Jego zdaniem, oprócz skandalicznie niskiej stawki jaką zaproponował radomski przewoźnik, spółka nie przedstawiła żadnych konkretów. Celowo nie podała informacji dotyczących zajezdni. Dodatkowo, w jego opinii, nie byłaby w stanie zorganizować taboru i odpowiedniej liczby pracowników.

Prezydent Kielc Wojciech Lubawski zaznacza, że ZTM wyjątkowo długo czekał na informacje od spółki Michalczewski dotyczące bazy transportowej. Dodał, że decyzja została podjęta w oparciu o opinie biegłego powołanego przez ZTM. Dodatkowo nad postępowaniem pracował cały zespół: komisja przetargowa oraz prawnicy, dlatego jak stwierdził, ma nadzieję, że decyzja jest zgodna z prawem i z logiką.

Jak informowaliśmy ZTM wykluczył z postępowania radomską spółkę Michalczewski. Przedstawiciele zarządu transportu tłumaczą, że spółka nie spełnia jednego z warunków przetargu, czyli nie ma bazy transportowej i nie będzie w stanie przygotować jej w ciągu 5 miesięcy.

Michalczewski ma 10 dni na odwołanie od rozstrzygnięcia ZTM.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution