101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Śledczy dłużej będą badać sprawę ekranów akustycznych

Data publikacji: 21.09.2017 16:53
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Ekrany akustyczne w Brodach i Wincentowie (29 października 2016 r.)
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Nie wiadomo kiedy zakończy się prokuratorskie postępowanie dotyczące możliwości niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych, przy instalacji ekranów akustycznych w miejscowościach Wincentów i Brody w gminie Końskie. Prokuratura Regionalna w Poznaniu, która prowadzi to postępowanie, wystąpiła do Prokuratora Krajowego z wnioskiem o przedłużenie śledztwa do 22 marca 2018 roku.

Jak informuje Jacek Pawlak, rzecznik poznańskiej prokuratury, w postępowaniu dotyczącym lat 2008-2012 wykonano już szereg czynności, polegających na przesłuchiwaniu świadków i gromadzeniu materiału dowodowego.

- Uzyskaliśmy dokumentację z Ministerstwa Środowiska, Najwyższej Izby Kontroli, Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego, Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Kielcach. Przedstawiciele tych instytucji przesłuchani zostali w charakterze świadków - powiedział rzecznik.

Postępowanie obejmuje nie tylko inwestycje, prowadzone na terenie miejscowości Wincentów i Brody, ale także w innych częściach Polski, między innymi przy trasach  A1, A2, S7 i S14. Prokuratura musi uzupełnić jeszcze dokumentację i przesłuchać kolejnych świadków. Do tej pory nikt nie usłyszał zarzutów w tej sprawie.

Jak informowaliśmy, w tej sprawie interweniował także senator Solidarnej Polski Jacek Włosowicz, który w 2012 skierował pismo do Komisji Europejskiej. Parlamentarzysta powołując się na opinię fachowców od budowy dróg, stwierdził, że na inwestycję w Wincentowie i Brodach zostało niepotrzebnie wydane 1,5 miliona złotych. Do podjęcia działań skłoniły go protesty mieszkańców, którzy nie chcieli, by ekrany akustyczne stanęły przed ich domami.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions