101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Ostrowiec Świętokrzyski zmienia barwy

Data publikacji: 21.09.2017 17:39
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Witacz przy ulicy Zygmuntówka w Ostrowcu - wjazd do miasta od strony Ożarowa
Ostrowiec Świętokrzyski. 21.09.2017 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

- W ramach projektu „Miasta od nowa” powstało nowe logo odnoszące się do barw hutniczych, czyli kolorów czarnego i pomarańczowego - informuje prezydent Jarosław Górczyński.

Jego autorem jest młody, ostrowiecki artysta, Marcin Jedlikowski. Jak sam mówi  inspiracją do powstania logo była historia miasta. Z tradycji hutniczych pozostały barwy: czarny i pomarańczowy. Teraz głównie kojarzona są z klubem KSZO Ostrowiec, ale pierwotnie nawiązywały do produkcji hutniczej. Samo logo to uproszczony graficznie herb miasta.

Nowy znak w barwach pomarańczowo-czarnych mogą zobaczyć przyjeżdżający do miasta. Jest umieszczony na trzech witaczach od strony Opatowa, Ożarowa i Starachowic. Niebawem zostaną ustawione kolejne. Pomarańczowe są także donice na skwerach i rondach miejskich. Takie barwy ma również odnowiony ciepłociąg na Kamiennej. W przyszłości można się spodziewać podobnych elementów na barierkach, przy mostach czy kratownicach.

Kolory hutnicze przybrały również przystanki autobusowe. Na razie powstały dwa: jeden przy hucie Celsa Ostrowiec, drugi przy ulicy Sienkiewicza. Jeżeli ten pilotażowy program sprawdzi się, w Ostrowcu powstaną kolejne takie przystanki. Koszt wybudowania jednej wiaty przystankowej to 20 tysięcy złotych. Nowe logo pojawi się także na gadżetach promocyjnych Ostrowca.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions