101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Sam apel nie wystarczy. Uroczystości patriotyczne nie tylko dla uczniów

Data publikacji: 22.09.2017 14:27
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

03.05.2017 Kazimierza Wielka. Obchody 3 Maja
Fot. Kamil Włosowicz / Radio Kielce

- Szkoły organizując uroczystości związane ze 100-leciem odzyskania niepodległości przez Polskę powinny starać się być kreatywne i angażować społeczności lokalne -  mówi Jacek Wołowiec, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Centrum chce zainspirować nauczycieli, dlatego przygotowało dla nich projekt Akademia Obywatelska 2018. Jacek Wołowiec zapewnia, że podpowie on jak kreatywnie i skutecznie organizować wydarzenia patriotyczne.

- Mogą to być na przykład debaty na temat odzyskania niepodległości, w których będą dyskutować uczniowie, a przysłuchiwać się im będą rodzice, projekty badawcze związane z historią danej miejscowości i jej zaangażowaniem w walkę o wolność, ale dobrym pomysłem są również turnieje sportowe z akcentem patriotycznym - wymienia Jacek Wołowiec.

Konferencja inauguracyjna odbędzie się 17 listopada, ale już teraz ŚCDN zorganizował konkurs dla uczniów na logo projektu „Akademia Obywatelska 2018” oraz pracę plastyczną związaną z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez nasz kraj.

Jak mówi Jacek Wołowiec, w listopadzie rozpoczną się też warsztaty dla nauczycieli. Będą one poświęcone przede wszystkim ciekawym sposobom kształtowania postaw patriotycznych i obywatelskich.

- Takie elementy historyczne też będą się w nich pojawiały. Ale z naciskiem na lokalną społeczność i na to co sto lat temu działo się w danej miejscowości - zapowiada Jacek Wołowiec.

Dyrektor centrum nie ukrywa, że marzy mu się by na stulecie odzyskania niepodległości, szkoły w województwie przy wsparciu ŚCDN zorganizowały przynajmniej sto różnych wydarzeń upamiętniających tę ważną rocznicę.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution