101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Od dziś szybciej do Krakowa. Kolejny odcinek S7 otwarty [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 23.09.2017 09:53
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Otwarcie nowego odcinka drogi ekspresowej S7 Jędrzejów – granica województwa świętokrzyskiego. Krzysztof Słoń, Agata Wojtyszek, Andrzej Adamczyk
Jędrzejów. 23.09.2017 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Około 20 kilometrowy fragment drogi ekspresowej S7 na odcinku od Jędrzejowa do granicy województwa świętokrzyskiego został oddany do użytku. Uroczystego otwarcia dwupasmówki dokonał minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, w towarzystwie wojewody świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek, samorządowców oraz przedstawicieli głównego wykonawcy robót - firmy Budimex.

Jak powiedział Andrzej Adamczyk, to dzień szczególny nie tylko dla województwa świętokrzyskiego, ale również dla całego transportu drogowego w Polsce.  

- Udaje się oddać kolejny odcinek drogi krajowej S7, jednej z dwóch najbardziej ruchliwych tras w kraju, na której dotychczas dochodziło do największej liczby wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Dzięki takim przedsięwzięciom zyskujemy widoczną poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach. Poprawa infrastruktury przyczyni się także do rozwoju gospodarczego całego państwa - dodał Andrzej Adamczyk.

Jak podkreślił minister, ta droga powinna być już zrealizowana w 2012 roku, jednak tak się nie stało.

- Dlatego dzięki wspólnym działaniom obecnego rządu i samorządów lokalnych nadrabiamy te zaległości - powiedział.

Andrzej Adamczyk zadeklarował, że do końca 2021 roku pojedziemy ekspresową siódemką  bez problemu z Warszawy przez Radom i Kielce, do Krakowa.

Nowy odcinek trasy S7 od Jędrzejowa do WodzisławiaFot. GDDKiA

Agata Wojtyszek wojewoda świętokrzyski, podkreśliła, że infrastruktura drogowa jest impulsem do dalszego rozwoju gospodarki, zwiększa też poczucie bezpieczeństwa podróżnych.

- Dzięki tej inwestycji trasa S7 będzie bezpieczna, komfortowa i szybka, co jest szczególnie ważne dla lokalnej społeczności, która cierpliwie znosiła wszystkie niedogodności związane z inwestycją - dodała.

Z kolei senator Krzysztof Słoń powiedział, że to symboliczne połączenie województwa świętokrzyskiego z małopolskim.

- Liczymy na to, że wykonawcy pozostałych fragmentów drogi ekspresowej wezmą przykład z tego co się dzisiaj dzieje. Mamy także nadzieję, że równie ważna dla naszego regionu droga krajowa nr 74 też zostanie zrealizowana, co umożliwi wygodne połączenie z innymi częściami kraju - dodał senator.

Po uroczystym przecięciu wstęgi nowy odcinek drogi ekspresowej poświęcił opat jędrzejowskich cystersów.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution